Zaloguj się

Niemiecki producent osłon przeciwsłonecznych inwestuje w nowy magazyn w Świecku

Ponad 16 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej powstanie w ramach parku Hillwood Świecko dla firmy Schoenberger. Niemiecki producent i dystrybutor rolet i różnego rodzaju osłon przeciwsłonecznych wprowadzi się do nowego obiektu w czwartym kwartale 2018 r. Najemcy w negocjacjach warunków umowy najmu i zagadnieniach technicznych doradzał dział BTS AXI IMMO.

   Firma Schoenberger ma swoją siedzibę główną w miejscowości Hohenschäftlarn niedaleko Monachium. Funkcjonuje na rynku europejskim od 30 lat, dostarczając produkty związane z osłoną przeciwsłoneczną, jak: rolety, markizy, żaluzje plisowane, moskitiery i wszelkie potrzebne akcesoria oraz napędy do bram garażowych. W Polsce w 2014 roku została otwarta fabryka produkująca wszystkie osłony pod wymiar.
   Firma wynajęła 16 450 m kw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej w ramach inwestycji Hillwood Świecko. Nowy obiekt będzie magazynem centralnym do obsługi rynku europejskiego.

- Ze względu na wzrost zamówień i ekspansję na kolejne europejskie rynki poszukiwaliśmy optymalnej lokalizacji pod magazyn centralny, który pozwoliłby na efektywną organizację łańcucha dostaw pomiędzy naszą fabrykę w Toruniu, portami morskimi a klientami w Niemczech i krajach Europy Zachodniej. Lokalizacja inwestycji firmy Hillwood najlepiej spełniła nasze oczekiwania - komentuje Jarosław Markowski, wiceprezes Schoenberger Polska Enterprises Spółka z o.o.

- Wnikliwa analiza dostępnych propozycji rynkowych w połączeniu z wymogami czasowymi i technicznymi pokazała, że wybór oferty firmy Hillwood będzie rozwiązaniem najkorzystniejszym dla klienta - komentuje Marek Kosielski, dyrektor Działu BTS w AXI IMMO. - Cieszymy się, że mogliśmy doradzać firmie Schoenberger przy tak strategicznym wyborze, jakim jest centralny magazyn. Lokalizacja tuż przy granicy niemieckiej i tylko 1,5 godziny jazdy od Berlina to dogodne miejsce do prowadzenia operacji logistycznych w skali międzynarodowej.

   Hillwood Świecko to park magazynowy, który będą tworzyć dwa budynki o łącznej powierzchni ok. 71 000 m kw. z przeznaczeniem na logistykę i magazynowanie. Park zlokalizowany jest 1,5 km od autostrady A2, przy DK nr 29, łączącej Słubice z Zieloną Górą, 100 km od Berlina.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 06 marzec 2018 10:00
Zaloguj się by skomentować