Zaloguj się

Straty w handlu detalicznym - co warto wiedzieć?

  •  Ewa Pytkowska
  • Kategoria: Logistyka

Firma Checkpoint Systems, światowy lider w dziedzinie rozwiązań dla handlu detalicznego, ogłosiła wznowienie swoich długo oczekiwanych badań na temat strat w handlu detalicznym. Nowa odsłona raportu nosi tytuł "Bezpieczeństwo w handlu detalicznym w Europie: nie tylko straty w towarach". Badanie zostało opracowane przez Crime&tech, spółkę spin-off Università Cattolico del Sacro Cuore, przy wsparciu Checkpoint Systems.

Wyzwania
Handel detaliczny stoi obecnie przed najtrudniejszymi wyzwaniami. Rosnąca konkurencja na rynku i coraz słabsza lojalność wobec marki sprawiają, że rynek jest coraz trudniejszy. Nie bez znaczenia pozostają także zmniejszone marże czy wzrost podatków i cen towarów.
Biorąc pod uwagę fakt, iż zachowania konsumentów wyraźnie ewoluują - coraz częściej oczekują oni możliwości bezproblemowych zakupów za pośrednictwem wielu kanałów - właściciele sklepów w celu osiągnięcia sukcesu muszą nie tylko wyróżniać się na tle konkurencji, lecz także utrzymać rentowność. Konieczne jest zatem zrozumienie każdego elementu łańcucha dostaw oraz wyzwań związanych z ubytkami zapasów - jak do nich dochodzi i jak im zapobiec, aby więcej towaru było dostępnego we właściwym miejscu i czasie? Efektem tego będzie również zwiększenie możliwości sprzedażowych.

Raport "Bezpieczeństwo w handlu detalicznym w Europie: nie tylko straty w towarach"
Jak pokazuje badanie, kradzieże w sklepach nie są jedyną przyczyną ubytków zapasów, na którą detaliści muszą się przygotować. Aby uzyskać kompleksowy obraz sektora i stanu bezpieczeństwa w handlu detalicznym w Europie, wymagany jest szerszy ogląd sytuacji. Z tego powodu w badaniu "Bezpieczeństwo w handlu detalicznym w Europie: nie tylko straty w towarach" przyjęto przełomowe podejście, oparte na współpracy naukowców akademickich i firm handlowych. Celem było uzyskanie pełnego obrazu sytuacji, w oparciu nie tylko o dane dotyczące ubytków zapasów oferowanych przez branżę handlu detalicznego. Badanie uwzględnia kontekst geograficzny, informacje o sektorze, sposób działania sklepowych złodziei, rozwój schematów przestępstw w sektorze detalicznym oraz metody stosowane przez firmy detaliczne w celu rozwiązania tych problemów oraz wykrycia i powstrzymania potencjalnych zagrożeń.
Wraz z rozwojem branży detalicznej pojawiły się również nowe źródła strat. Zagrożenia są bardzo różnorodne - od kradzieży sklepowych i przestępczości zorganizowanej po kradzieże popełniane przez nieuczciwych pracowników, straty przypadkowe i uszkodzenia produktów. Dzięki zrozumieniu swojego środowiska pracy i poznaniu największych czynników ryzyka, właściciele sklepów mogą podjąć odpowiednie działania, aby zmniejszyć straty i skoncentrować się na poprawie dostępności towarów oraz zapewnianiu konsumentom wyjątkowych doświadczeń zakupowych.
W raporcie przedstawione są nie tylko największe czynniki ryzyka, takie jak: kradzieże sklepowe, przestępczość zorganizowana, oszustwa związane z reklamacjami i zwrotami towarów czy kradzieże przez usługodawców, lecz także dane z podziałem na kraje i sektory. Dzięki temu firmy detaliczne uzyskają wszelkie informacje potrzebne do zbudowania strategii, której podstawą jest zapobieganie stratom towarów oraz zabezpieczenie i rozwijanie swojej działalności.

Sukces w branży
Podobne badania mają kluczowe znaczenie dla przyszłego sukcesu branży. Od ponad 15 lat Checkpoint Systems dostarcza wnikliwych analiz dotyczących stanu bezpieczeństwa w handlu detalicznym. Przy okazji firma świętuje swoje 50-lecie tworzenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie zapobiegania stratom, dlatego publikacja tego jubileuszowego raportu jest bardzo wyczekiwana. Przejrzystość badania ułatwi detalistom podjęcie działań, rozwiązanie problemów dotyczących konkretnych sektorów i krajów, a to czyni opracowanie naprawdę skutecznym narzędziem rozwoju w branży handlu detalicznego.

Raport "Bezpieczeństwo w handlu detalicznym w Europie: nie tylko straty w towarach" został przygotowany przez Crime&tech, spółkę spin-off Università Cattolico del Sacro Cuore - Transcrime, przy wsparciu Checkpoint Systems. Zostanie ogłoszony w czwartek, 20 czerwca na konferencji prasowej w Mediolanie we Włoszech.

Ostatnio zmieniany w środa, 19 czerwiec 2019 09:44
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe