Zaloguj się

Case study: Dystrybutor farmaceutyczny

Evolution SoniXs MP-6 R - Automatyczna maszyna wiążąca Evolution SoniXs MP-6 R - Automatyczna maszyna wiążąca

Wdrożenie rozwiązań MOSCA przez dystrybutora farmaceutycznego zapewniło roczne oszczędności ponad 18.000 dolarów.

Kontekst
Ponad stuletnie doświadczenie rynkowe jednego z wiodących światowych dystrybutorów farmaceutycznych zapewniło mu dzisiejszy sukces. Działająca na tym rynku firma jako kluczowe ogniwo w łańcuchu dostaw poprzez swą sieć zapewnia dostarczanie ponad czterech milionów produktów dziennie. Ze względu na tak istotną rolę w systemie opieki zdrowotnej niezawodność i skuteczność mają podstawowe znaczenie dla terminowej dystrybucji leków ratujących życie pacjentom.

Wyzwanie

W 2014 roku dystrybutor miał trudności z zapewnieniem odpowiedniego i wytrzymałego zabezpieczenia plastikowych pojemników służących do transportu leków. Używane przez klienta wiązarki okazały się tak zawodne, że dział utrzymania ruchu niemal bez przerwy musiał czuwać, usuwając częste problemy na linii pakowania. Powodowały one przestoje i opóźnienia wpływające na cały proces logistyczny dostarczania leków. Było to wysoce nieefektywne i kosztowne. Planując ekspansję rynkową przez rozszerzenie działalności, firma zdawała sobie sprawę, że z powodu powielania już posiadanych rozwiązań, nie będzie w stanie sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu. Dodatkowo potrzebne było ujednolicenie systemu we wszystkich lokalizacjach, a obecny dostawca nie mógł tego zapewnić.

Rozwiązanie

Wtedy firma zwróciła się do inżynierów MOSCA o pomoc. Po przeprowadzeniu analizy zaproponowano na bezpłatny okres próbny wiązarkę MOSCA SoniXs MP-6R dedykowaną do automatycznych linii pakujących. Okres ten rozpoczął się w lutym 2015 roku.

Wprowadzenie rozwiązań MOSCA w zakresie pakowania końcowego oszczędność 18 000 dolarów rocznie 8Dystrybutor nauczony doświadczeniem z poprzednią linią pakującą, która sprawiała problemy, wymagał przeprowadzenia przez techników MOSCA szkoleń swoich zespołów w zakresie utrzymania ruchu w centrach logistycznych. Pozwalają one użytkownikom wiązarek MOSCA samodzielnie wykonywać codzienną konserwację maszyn, diagnostykę i wymianę zużywających się części. Przynosi to oszczędność czasu, pieniędzy i w znaczący sposób minimalizuje ryzyko przestojów.
Podobnie jak w przypadku wszystkich klientów MOSCA części zamienne, wsparcie serwisowe i programy szkoleniowe uznano za kluczowe elementy rozwiązania. Ogólnoświatowa sieć serwisów firmy zapewnia szybką reakcję serwisową i wsparcie klientów.
Dokonane przez firmę testowanie wiązarek potwierdziło niezawodność rozwiązań MOSCA w dziedzinie pakowania końcowego i spełniło wymogi linii produkcyjnej. Po okresie testów próbnych w 2015 roku firma zakupiła kilka kolejnych maszyn dla tej lokalizacji. W następnym roku w wiązarki MOSCA zostało wyposażonych sześć pozostałych centrów dystrybucyjnych.
W kolejnych latach działania tego dystrybutora farmaceutycznego pojawiła się potrzeba zwiększenia bezpieczeństwa przesyłek. Konieczne stało się wprowadzenie podwójnego wiązania pojemników z lekami. Zaproponowano system tandemowy SoniXs MP-6R ze zintegrowanym panelem sterowania. Montaż tego systemu pozwala utrzymać prędkość linii, nawet przy podwójnym wiązaniu, jednocześnie zapewniając zdolność rezerwową na wypadek problemu z którąś z maszyn.


Rezultaty
Wysoka jakość rozwiązań MOSCA wraz z technologią wiązania SoniXs i programami szkoleniowymi usprawniła pracę działów utrzymania ruchu klienta. W znaczący sposób została obniżona liczba przestojów i awarii.

Inne wyniki

- Zwiększona niezawodność pozwoliła zaoszczędzić na kosztach pracy 18 000 dolarów rocznie.
- Każda wiązarka wykonuje rocznie 1 mln wiązań.
- Koszty części zamiennych zredukowano do poziomu 500 dolarów rocznie na maszynę.
- W ciągu 3 lat w 30 centrach logistycznych klienta zainstalowano łącznie 165 wiązarek MOSCA.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 15 grudzień 2020 08:54
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe