Zaloguj się

Automatyczny magazyn Jungheinrich dla firmy Coca-Cola

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Automatyczny magazyn Jungheinrich dla firmy Coca-Cola Ilustracja: Jungheinrich Polska

Firma Jungheinrich buduje w Radzyminie automatyczny magazyn dla Coca-Cola HBC. Rozwiązanie obejmuje rozbudowę istniejącego obiektu i wyposażenie go w najnowocześniejszą technologię. Niektóre prace budowlane są przeprowadzane podczas bieżącej działalności firmy. Oddanie do użytku planowane jest w 2022 roku.

Celem projektu jest wykorzystanie w pełni dostępnej przestrzeni, zwiększenie pojemności i przepustowości magazynu. Ekspert w dziedzinie intralogistyki, firma Jungheinrich z siedzibą w Hamburgu, realizuje magazyn typu silo o wysokości 42 m i długości 60 m. Rozwiązanie zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnej wysokiej wydajności przeładunkowej. Magazyn składa się z czterech korytarzy roboczych i zapewnia miejsce na 14 000 palet z napojami, które można przechowywać na podwójnej głębokości. Wszystkie procesy w magazynie są w pełni zautomatyzowane. Eksperci Jungheinrich zaprojektowali obiekt z możliwością dalszej rozbudowy: dodatkowe korytarze robocze można łatwo dobudować w przyszłości, nie wstrzymując pracy magazynu. Nowe rozwiązanie firmy Jungheinrich usprawnia także transport z obszaru produkcji. W tym celu hamburski ekspert w dziedzinie intralogistyki przebudował i rozbudował istniejące systemy przenośników: system monorail, zainstalowany w łączniku napowietrznym jest teraz sercem magazynu w Radzyminie. Transportuje gotowe butelki do miejsc składowania - zarówno w nowym magazynie silo, jak i w istniejącym magazynie automatycznym. Indywidualnie dopasowana do klienta koncepcja firmy Jungheinrich umożliwia optymalny przepływ materiałów między różnymi obszarami w zakładzie.

- To wyjątkowe rozwiązanie. Dzięki zautomatyzowanemu magazynowi wysokiego składowania i ulepszonym trasom transportowym wyznaczamy standardy w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. W ten sposób zapewniamy niezmiennie wysoką dostępność naszych produktów - powiedział Szymon Matulka, BU Engineering Manager Poland & Baltics w Coca-Cola HBC.

Układnice firmy MIAS, spółki-córki Jungheinrich, odpowiadają za szybkość procesów w automatycznym magazynie paletowym: ładunki do siedmiu ton mogą być odkładane i pobierane z dużą prędkością. Również te urządzenia można w razie potrzeby rozbudować w przyszłości. Ponadto wymieniono dotychczasowy system zarządzania magazynem (WMS). W przyszłości Coca-Cola HBC będzie korzystać tylko z jednego systemu WMS dla całego magazynu. Oprogramowanie pomaga optymalizować procesy, takie jak na przykład dystrybucję towarów do różnych lokalizacji magazynowych.

- Dla nas w Jungheinrich najnowocześniejsza intralogistyka oznacza wydajne i ekonomiczne koncepcje magazynowania. To właśnie oferuje rozwiązanie, które zaprojektowaliśmy dla Coca-Cola HBC w Polsce. Nowy magazyn wyróżnia się zoptymalizowanym przepływem materiałów. Ponieważ wszystkie rozwiązania pochodzą od jednego dostawcy, możliwa jest szybka integracja i optymalna komunikacja między systemami - podsumował Lech Sowiński, Project Manager Technical Sales ASRS w Jungheinrich.

Źródło: Jungheinrich Polska

O intralogistyce czytaj także:
- Polski startup zrewolucjonizuje logistykę wewnętrzną?
- Automatyczne mapowanie tras AGV w logistyce
- Dane pomagają w optymalizacji procesów i poprawie ergonomii pracy w terminalach
- KION Group rozpoczyna produkcję wózków widłowych w nowym zakładzie w Polsce
- Fabryka przyszłości. Rozwiązania chmurowe dla flot w intralogistyce i produkcji
- Pneumatyczne ramię do paletyzacji wspomaga pracowników magazynowych

Ostatnio zmieniany w środa, 13 październik 2021 10:18
Zaloguj się by skomentować