Zaloguj się

Kolejny efekt współpracy FIEGE i 7R

  •  Oprac. T.J.
  • Kategoria: Logistyka

7R wybudowało w Goleniowie magazyn dla firmy FIEGE, wiodącego europejskiego operatora logistycznego. Obiekt powstał w formule Build-to-Suit (BTS). Na powierzchni niemal 62 500 mkw. FIEGE od końca marca 2022 r. prowadzi międzynarodowe centrum dystrybucji dla znanego globalnego giganta e-commerce.

W związku ze zwiększającymi się potrzebami jednego ze swoich kluczowych klientów, niemieckiego wysyłkowego sklepu internetowego, który jest globalnym gigantem e-commerce, firma FIEGE, specjalizująca się w skutecznych logistycznych rozwiązaniach łańcucha dostaw, postawiła na nowoczesny magazyn w Goleniowie koło Szczecina. To już 14 lokalizacja FIEGE w Polsce.

Wybór tej lokalizacji był podyktowany głównie dwoma czynnikami. Po pierwsze: analizą modelu biznesowego klienta, której efektem było wyznaczenie obszaru optymalnego pod kątem przepływów towarowych klienta. Po drugie: możliwością uzyskania efektów synergii z już istniejącymi operacjami. Goleniów świetnie wypełnił oba powyższe kryteria – podkreśla Piotr Kohmann, CEO FIEGE Sp. z o.o.

Inwestycja powstała na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Projekt BTS przygotowywany przez 7R dla FIEGE, składa się zarówno z części magazynowej, jak też biurowej (3 100 mkw.). Obiekt jest zautomatyzowany i wyposażony w wielopoziomową antresolę typu picktower, która wielokrotnie zwiększa wydajność operacyjną FIEGE.

Wysokość składowania w głównej części budynku będzie podwyższona do 12,2 m w świetle, natomiast w strefach przyjęć i wydań wyniesie 11,7 m. Obiekt zaprojektowany został zgodnie z najnowocześniejszymi technologami i restrykcyjnymi normami bezpieczeństwa ppoż. wg standardów FM Global, a pod kątem ekologicznym według wymagań certyfikacyjnych BREEAM Excellent.

Cieszymy się z pozyskania kolejnego prestiżowego klienta, jakim jest globalny operator logistyczny FIEGE. Budynek pod kątem technicznym zaprojektowaliśmy w ścisłej współpracy z klientem w taki sposób, aby umożliwić instalację nowoczesnych rozwiązańtechnologicznych związanych z automatyzacją procesów logistycznych. Jako deweloper posiadamy odpowiednie know-how oraz doświadczenie w budowie wyspecjalizowanych magazynów dostosowanych do wymagań każdego typu działalności, dostarczając klientom powierzchnie spełniające najwyższe standardy techniczne i jakościowe – dodaje Karol Górnicki, Leasing Director w 7R.

Firmy FIEGE i 7R zadbały, aby budynek obsługujący procesy logistyczne był przyjazny środowisku, a także komfortowy dla przebywających w nim pracowników. Dach pokryje instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 KWp. Na efektywność energetyczną obiektu pozytywnie wpływa także zastosowanie destryfikatorów do wyrównywania temperatury powietrza w hali oraz oświetlenia LED z systemem DALI. Na zewnątrz powstaną: strefa rekreacyjna dla pracowników, łąki kwietne, budki dla ptaków i owadów, a także stacje ładowania samochodów elektrycznych. Woda deszczowa będzie wykorzystywana do podlewania terenów zielonych.

Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest firma Goldbeck. Projekt koncepcyjny obiektu wykonał dział architektów 7R, natomiast cała inwestycja jest realizowana w formule zaprojektuj-wybuduj przez generalnego wykonawcę.

Źródło: 7R

Czytaj także:
DACHSER rozbudowuje magazyn w Linz
White Star Logistics wybuduje w Łodzi park logistyczno-produkcyjny
Powstaje 7R City Park Katowice I

Zaloguj się by skomentować