Zaloguj się

DSV wynajmuje prawie 80 000 m kw. w Panattoni Wrocław Logistics South Hub

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni, wynajmuje prawie 80 000 m kw. firmie DSV – globalnemu operatorowi logistycznemu – w ramach Wrocław Logistics South Hub. To pierwsza umowa na powierzchnię w największej w regionie realizacji dewelopera, która docelowo zajmie 250 000 m kw. Jej budowa ruszyła latem br.

W całej Polsce z gwarancją jakości. Już pod koniec marca 2023 r. Panattoni zbliży się do ćwierć miliona m kw. powierzchni przemysłowej dostarczonej dla firmy DSV w Polsce. Właśnie wtedy oddane zostanie 75 300 m kw. w ramach inwestycji Wrocław Logistics South Hub, która łącznie zajmie 247 000 m kw. To kolejna w regionie realizacja dla globalnego operatora logistycznego, dla którego Panattoni dostarczało powierzchnie także m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, czy Gdańsku.

– DSV cały czas rozwija się na polskim rynku, a w tym roku po raz kolejny znalazło się na podium w rankingu firm branży TSL. Cieszymy się, że dostarczając powierzchnię w całej Polsce możemy ten sukces wspierać i że firma posiadająca biura w ponad 90 krajach, w regionie środkowo-wschodniej Europy stawia właśnie na nas. My odpłacamy się wyśrubowanym standardem technologicznym i w zakresie zrównoważonego budownictwa, co dla firmy o takim zasięgu i ambicjach jest ogromnie ważne. Dokładając doskonałą lokalizację, blisko trasy S8, stajemy się partnerem idealnym w działaniu krajowym i międzynarodowym – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Zrównoważona realizacja powierzchni dla DSV pozwoli deweloperowi uzyskać certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent oraz znacznie obniżyć zużycie energii, emisję CO2, a także zadbać o wellbeing użytkowników. Pracownicy skorzystają m.in. z zielonych stref relaksu czy nowoczesnych pomieszczeń biurowych zbadanych pod kątem akustyki, jakości powietrza i dostępu światła dziennego. Panattoni przygotuje również punkty ładowania samochodów elektrycznych czy miejsca dla carsharingu.

Lokalnie i międzynarodowo. Największa realizacja Panattoni na Dolnym Śląsku – Wrocław Logistics South Hub – powstaje w Magnicach, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy S8 przecinającej niemal cały kraj – od Białegostoku na północnym-wschodzie aż po Autostradową Obwodnicę Wrocławia (A8). Kompleks znajduje się także niedaleko autostrady A4, umożlwiającej sprawne połączenie z krajami Europy zachodniej. Międzynarodowy charakter inwestycji podkreśla czas zaledwie dwóch godzin, jaki dzieli ją od granic z Czechami oraz Niemcami.

Czytaj także:
Hart Logistics rozszerza najem w MLP Poznań West
Hebe i Arvato Supply Chain Solutions w Polsce powiększają magazyn do obsługi kanału e-commerce
Nowe centrum dystrybucji ID Logistics

Zaloguj się by skomentować