Zaloguj się

5 powodów, by wybrać nowoczesny wózek widłowy spalinowy

W czasach, gdy wózki z napędem spalinowym popadają w coraz większą niełaskę z uwagi na emisję spalin i idące za tym zanieczyszczenie środowiska. My wskazujemy, w jaki sposób odczarować złą passę wózków widłowych spalinowych, z powrotem przywrócić ich popularność, a jednocześnie przy tym nie martwić się więcej o kwestie ekologii.

W poniższym artykule przedstawimy 5 atrakcyjnych powodów, dla których warto zdecydować się na wybór wózków widłowych spalinowych nowej generacji. Dlaczego? Ponieważ nie warto rezygnować z urządzeń o tak dużych parametrach. Wózki spalinowe to doskonałe rozwiązanie dla obsługi cięższych ładunków. Poniżej zobaczcie, dlaczego warto skorzystać z ich pomocy.

1. Wózki widłowe spalinowe też mogą być eko
Może się wydawać to niemożliwe, jednak nie wszystkie wózki widłowe spalinowe muszą emitować spaliny - a ściślej mówiąc - nawet emitując je nie muszą zanieczyszczać środowiska. Jak to możliwe? Nowoczesne widlaki z napędem spalinowym wyposażone są w specjalne filtry powietrza, dzięki którym wózki znacznie ograniczają emisję niezdrowych spalin.
Jest to nie tylko bardziej ekologiczne, ale także umożliwia wózkom spalinowym pracę wewnątrz pomieszczeń, które są wentylowane lub półotwarte.

rss 2

2. Szansa dla starszych modeli widlaków
Nowoczesne wózki spalinowe znanych marek wyposażone są w filtry powietrza. Co jednak ze starszymi modelami urządzeń? Czy spisane są już całkowicie na straty? Niekoniecznie! Wszystko zależy od tego, czy w urządzeniach da się zamontować kompatybilne filtry, które można dokupić i zamontować w posiadanych już urządzeniach.
W przypadku spalinowych wózków widłowych znanych marek istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie można od nich dokupić i zamontować dodatkowe filtry powietrza. Tego typu elementy znacząco poprawiają uniwersalność maszyn i pozytywnie wpływają na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

3. Udźwig wózków spalinowych
Kiedy wszystkie kwestie związane ze specyfiką napędu spalinowego zostaną już wyjaśnione, a problemy rozwiązane, warto zwrócić uwagę na to, co jest największym atutem wózków spalinowych - czyli ich duży udźwig.
Przeciętny wózek widłowy spalinowy jest w stanie z łatwością unieść ładunek o wadze nawet do 6-8 ton. Przy czym podobnej wielkości wózek elektryczny zazwyczaj dysponuje znacznie mniejszym udźwigiem. Parametry techniczne takie jak wysokość podnoszenia oraz udźwig sprawiają, że wózki widłowe spalinowe zdecydowanie wiodą prym wśród różnego typu urządzeń transportu bliskiego.
Zatem jeśli potrzebujecie urządzeń, które sprawdzą się w obsłudze ciężkich, wielkogabarytowych ładunków, a przy tym wykorzystywane mogą być w różnych warunkach pogodowych, to spalinowe wózki widłowe będą idealnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że to jeszcze nie wszystko!

4. Ich zakup się opłaca!

rss 3
Argumentem, który znacząco przemawia za wyborem wózka spalinowego jest również jego... cena. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, ponieważ widlaki czołowe spalinowe dysponują większymi parametrami niż ich elektryczne odpowiedniki, to jednak pierwsze spośród nich mogą być tańsze nawet o 10 tysięcy. Jest to niebagatelna różnica w przypadku pojazdów użytkowych.
Mocny silnik, duża wydajność, szerokie zastosowanie (zarówno na placach składowych, jak i w półotwartych magazynach) sprawiają, że wciąż warto brać pod uwagę zakup tego typu pojazdów.

5. Wózki spalinowe mogą być jeszcze bardziej wydajne
Jeśli mowa o wydajności i wielofunkcyjności nie sposób nie wspomnieć o bardziej zaawansowanych "starszych braciach" widlaków czołowych, jakimi są spalinowe wózki widłowe terenowe. Powstały one, by zaspokajać potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Wózki terenowe o napędzie Diesel dysponują udźwigiem rzędu nawet 10 ton (pojazdy tego typu posiada w swojej ofercie firmy między innymi marka Manitou).
Ponadto wózki terenowe są nie tylko wydajne, ale szczególną uwagę należy zwrócić na ich niezwykłe możliwości jezdne. Dzięki głęboko bieżnikowanym oponom maszyny z łatwością pokonują trudny teren, poruszając się nawet po piasku, błocie czy wzniesieniach.

Wózek widłowy spalinowy - wybierz go już dziś!

rss 4
Nie zastanawiaj się, czy wybierając wózek widłowy spalinowy podejmujesz dobrą decyzję. Jeszcze zanim przystąpisz do zakupu sprawdź parametry urządzenia oraz upewnij się, iż został w nim zamontowany filtr powietrza ograniczający emisję spalin do środowiska. Dzięki temu rozwiązaniu możesz w firmie jednocześnie cieszyć się wielofunkcyjnym pojazdem o dużym udźwigu, który jest tani w eksploatacji a przy tym przestać martwić o wpływ użytkowanych pojazdów na środowisko.

Zaloguj się by skomentować