Zaloguj się

GXO optymalizuje procesy logistyki zwrotnej

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO wdraża roboty podające Vmax, aby stworzyć pierwszą w swoim rodzaju w pełni zautomatyzowaną pętlę logistyczną dla dużego dostawcy usług telekomunikacyjnych. Udany pilotaż wcześniej w 2022 roku prowadzi do planów pełnej instalacji z 39 robotami.

GXO Logistics, Inc., dostawca usług logistycznych, ogłosił dzisiaj zamiar wdrożenia rozwiązania technologicznego BD RowaTM Vmax we współpracy z producentem Becton, Dickinson and Company (BD) (NYSE: BDX). Przedsiębiorstwa będą wspólnie oferować usługi o wartości dodanej. Dostarczą wspólnie między innymi w pełni zautomatyzowany system logistyki zwrotnej dla jednej z dużych film telekomunikacyjnych.

– Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy z BD Rowa mającej na celu dostarczenie naszemu klientowi najnowocześniejsze rozwiązania do automatyzacji i obsługi materiałów – powiedział Marv Cunningham, dyrektor operacyjny i dyrektor ds. informacji na obszar obu Ameryk oraz Azji i Pacyfiku, GXO. – Z pomocą innowacyjnych partnerów, takich jak BD Rowa, będziemy nadal oferować wyjątkowe usługi dla naszych klientów na całym świecie, zmniejszając koszty, poprawiając dokładność i skracając czas cyklu.

Dzięki wykorzystaniu możliwości wysokiego składowania i pobierania robotów BD RowaTM Vmax, GXO będzie w stanie zapewnić wysoką wydajność po zainstalowaniu pełnego zestawu 39 robotów BD RowaTM Vmax. Procesy obejmują przechowywanie i pobieranie telefonów komórkowych po ich zwrocie, skanowanie i śledzenie ich za pomocą elektronicznych numerów seryjnych podczas przemieszczania się w magazynie.

– Współpraca partnerska z GXO usprawni zwroty telefonów komórkowych. Jest to proces charakteryzujący się dużym wolumenem i potrzebą zautomatyzowanych rozwiązań sortujących. Pod tym względem BD Rowa jest pionierem, gdyż wprowadziła je już ponad 20 lat temu w branżach farmaceutycznej i opieki zdrowotnej – powiedział Antonios Vonofakos, wiceprezes i dyrektor zarządzający DB Rowa – Potencjał odkładania i pobierania naszego robota podającego Vmax ma ogromny wpływ na powodzenie wdrożenia w magazynie.

Firma GXO dostarcza usługi logistyki zwrotnej wiodącym ogólnoświatowym dostawcom telekomunikacyjnym od prawie dwudziestu lat. W logistyce zwrotnej śledzenie produktów o dużej wartości na podstawie numerów seryjnych w całym odwróconym łańcuchu dostaw pozwala maksymalnie zwiększyć wartość odsprzedaży dzięki szybszemu zwracaniu produktów konsumentom.

Czytaj także:
DB Schenker otworzy nową zautomatyzowaną placówkę
GXO wdraża kolejne technologie
E-commerce pomoże logistyce w kryzysie, ale cena będzie wysoka

Zaloguj się by skomentować