Zaloguj się

Maracana przedłuża najem w MLP Bucharest West

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Maracana działająca w branży transportu, magazynowania, logistyki i dystrybucji, przedłużyła umowę najmu 5 tys. m kw. w parku logistycznym MLP Bucharest West.

Jedna z wiodących europejskich firm logistycznych przedłużyła na kolejny okres najem 5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w parku logistycznym MLP Bucharest West. Maracana wprowadziła się do obiektu pod Bukaresztem trzy lata temu. Rok później zawarła kolejną umowę dotyczącą zwiększenia wynajmowanej powierzchni o kolejne 5 tys. mkw. (ta umowa jest cały czas aktywna). W efekcie korzysta obecnie łącznie z 10 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej.

W zawarciu transakcji najemcy doradzała firma doradcza iO Partners - preferowany partner JLL.

Maracana działa na rynku rumuńskim od ponad 30 lat. Dysponuje dużą flotą pojazdów, oferując szybkie przewozy w dowolne miejsce z wykorzystaniem różnych środków transportu. Do najważniejszych atutów spółki należą bezpieczeństwo, profesjonalizm i rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów. Spółka konsekwentnie skupia się na opracowywaniu zabezpieczeń pozwalających wyeliminować czynniki ryzyka, które mogą zakłócać sprawny przewóz towarów. Priorytetem Grupy jest zapewnienie klientom sprawnej i bezpiecznej obsługi transportowej.

– Zawarta nowa umowa najmu potwierdza, że oferowana przez nas powierzchnia oraz funkcjonalność obiektu jest bardzo dobrze dopasowana do potrzeb i wymagań klienta. Bardzo cieszymy się, że firma Maracana coraz bardziej zadomawia się w naszym parku logistycznym. MLP Bucharest West charakteryzuje się bardzo dobrą lokalizacją i wysokim standardem wykończenia. Dzięki temu jest popularny i doceniany przez najemców – podkreśliła Olga Melihov, Country Head Romania w MLP Group S.A.

– Cieszymy się, że możemy przedłużyć umowę z MLP na 5 tys. m kw. w parku logistycznym. To partnerstwo miało zasadnicze znaczenie dla wspierania naszej działalności, pozwalając nam nadal świadczyć usługi najwyższej jakości. Udogodnienia zapewniane przez MLP nadal mają kluczowe znaczenie dla naszych potrzeb logistycznych i z niecierpliwością czekamy na wzmocnienie naszej współpracy w nadchodzących latach – powiedział Eugen Supuran, General Manager Maracana.

– Wieloletnia współpraca z Maracana, której odzwierciedleniem jest również ta znacząca transakcja w parku logistycznym MLP Bucharest West, świadczy o naszym wspólnym dążeniu do doskonałości i innowacyjności w dziedzinie logistyki. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego silnego sojuszu, co zostało potwierdzone licznymi wcześniejszymi umowami zawartymi w różnych innych miastach, takich jak Konstanca i Ploeszti – podkreślił Ionut Grigoras, Senior Consultant Industrial Department, iO Partners.

MLP Bucharest West położony jest w najbardziej popularnym regionie magazynowym Rumunii. Lokalizacja przy obwodnicy w północno-zachodniej części Bukaresztu, w dzielnicy Chitila, zapewnia optymalne warunki dla prowadzenia operacji dystrybucyjnych i logistycznych. MLP Bucharest West to projekt przemysłowo-logistyczny klasy A. Powstaje na działce o powierzchni 18,3 ha i docelowo dostarczy 99 tys. m kw. powierzchni magazynowej, z licznymi udogodnieniami i doskonałą okoliczną infrastrukturą drogową.

MLP Group rozwija działalność na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim oraz planuje ekspansję w kolejnych krajach.  Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Czytaj także:
LPP Logistics przedłuża umowę najmu w Panattoni Park Gdańsk III
Centrum logistyczne MLP Pruszków II rozrasta się
DHL z nowym Międzynarodowym Centrum Logistycznym w Poznaniu

Zaloguj się by skomentować