Zaloguj się

DPD Polska startuje z nową kampanią promocyjną usług logistycznych OOH

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

DPD Polska startuje z nową kampanią promocyjną usług logistycznych OOH (Out-Of-Home), która skierowana jest przede wszystkim do młodego pokolenia Zetek. Działania prowadzone w oparciu o nowy język i warstwę wizualną wystartowały online 14 maja 2024.

Sieć DPD Pickup oferuje klientom szereg korzyści, zarówno w zakresie dostępności usług kurierskich, jak i konkurencyjności oferty oraz bardziej zrównoważonych doręczeń flotą niskoemisyjną, czyli samochodami elektrycznymi i rowerami cargo. Chcąc dotrzeć do odbiorców, szczególnie tych z młodszego pokolenia, którzy regularnie kupują i sprzedają online (segment C2C) firma zdecydowała się na przygotowanie dedykowanej kampanii promocyjnej. Kampania realizowana jest głównie w kanałach online. Celem działań jest podkreślenie wygody, jaką oferuje sieć DPD Pickup, oraz jej dostępności, która wynika z bliskości punktów nadań i odbiorów przesyłek. Wszystkie te wątki przekazywane są w prosty, przystępny i humorystyczny sposób – tak, aby trafiły do młodych pokoleń ale nie tylko.

Oś kampanii stanowi 30 sekundowy klip wideo, który w lekki i przystępny sposób ujmuje temat usług logistycznych – nadań i dostaw poza domem (OOH). Główny spot uzupełniany jest przez cztery 15-sekundowe skróty i rozszerzenia mające na celu zwrócenie uwagi na najważniejsze wyróżniki usług DPD Polska.  

Przygotowując się do tej kampanii szukaliśmy insightów w zwyczajach, zachowaniach oraz sposobach komunikacji pokolenia Z. Widzimy ich szczególne upodobanie dla usług OOH oraz bardzo wysokie oczekiwania dotyczące możliwości wyboru i elastyczności. Tworząc nasze produkty, te obserwacje wdrożyliśmy w życie. Stworzyliśmy zupełnie nową wersję aplikacji DPD Mobile, która w połączeniu z siecią DPD Pickup tworzy doskonałą odpowiedź na potrzeby różnych grup klientów i klientek oczekujących wygody, wyboru oraz korzystnych cen usług. Nasza kampania to nowoczesny przekaz dotyczący wartości tworzonej przez sieć DPD Pickup, szczególnie ważnych dla e-konsumentów” – podsumowała Aneta Gasparska, kierownik marketingu w DPD Polska.

Za przygotowanie scenariuszy i produkcję filmową odpowiada kreatywny dom prodykcyjny KeyStory.

Nasza praca w produkcji filmowej polega na tworzeniu emocjonalnego mostu pomiędzy klientem, a marką. W KeyStory wierzymy, że najlepiej sprawdza się tu storytelling. W tej kampanii nawiązujemy do klasycznych form komunikacji żartem pełnym absurdu. Mamy w Polsce wielkie tradycje w tym typie komunikacji, a jednak jest to forma niemal zapomniana. Dodatkowo ukryliśmy w naszych reklamach smaczki humorystyczne, które widz ma wyłapać dopiero przy kolejnych ,,obejrzeniach’’ – tego typu zabieg podniesie zaangażowanie i sprawi, że reklama nie będzie nudziła przy wielokrotnej ekspozycji – mówi Mateusz Pleskacz, reżyser, co-founder, KeyStory.

Sieć DPD Pickup to ponad 27 000 punktów nadań i odbiorów przesyłek, rozmieszczonych w całej Polsce, w tym 7 tys. automatów paczkowych. Sprawną nawigację w tym ekosystemie zapewnia aplikacja DPD Mobile, tworząca środowisko zakupowo-logistyczne dla współczesnych klientów.

Działania promocyjne potrwają do końca czerwca. Za przygotowanie treści promocyjnych odpowiada agencja KeyStory, zaś zakupem mediów zajął się dom mediowy Business Factory.

Czytaj także:
E-konsumenci w Polsce - wyniki badania Barometr e-Shopper 2023
DPD Pickup z największą siecią 27 000 punktów OOH w Polsce
Analiza polskiego rynku e-commerce w branży mody

Zaloguj się by skomentować