logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

32 miliony kilometrów z prasą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 32 miliony kilometrów przejechali w 2018 r. kierowcy Kolportera. Przewieźli w sumie blisko 110 tys. ton gazet i czasopism.

- Nasz transport każdego dnia obsługuje 380 tras, dowozimy prasę praktycznie do wszystkich gmin w Polsce, docieramy nawet do najmniejszych miasteczek i wsi. Ponad połowa naszych odbiorców działa w miejscowościach liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców. A około 7 tysięcy punktów, do których dziś dostarczamy prasę to punkty w tych najmniejszych miejscowościach, liczących poniżej 5 tysięcy mieszkańców. Każdego dnia zapewniamy dostawę prasy dla setek tysięcy czytelników - mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

W minionym roku, z uwagi na sytuację na rynku dystrybucji prasy, Kolporter przyjmował i rozwoził zwiększone nadziały większości tytułów.

- Ta sytuacja wymagała od nas sporej elastyczności, ale nasz system logistyczny jest na tyle rozwinięty, że nie stanowiło to specjalnego obciążenia. Pokazaliśmy w praktyce, że jesteśmy w stanie przewieźć i dostarczyć znacznie większą ilość prasy oraz dotrzeć do zupełnie nowych odbiorców - zapewnia Dariusz Materek.

W 2018 roku Kolporter przewiózł w sumie, dostarczając prasę i odbierając zwroty, około 1 miliarda egzemplarzy gazet i czasopism.
Kolporter jest największym dystrybutorem prasy w Polsce. Oferuje kompleksową obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. Kolporter zarządza siecią około 800 saloników prasowych. Spółka zatrudnia w całym kraju blisko tysiąc osób.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 09:54

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj