logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Grupa GEFCO wspiera PSA w Maroku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

GEFCO realizuje na zlecenie Grupy PSA transport wagonów z Francji do Maroka. Łącznie dostarczonych zostanie 47 platform do przewozu samochodów, które będą wykorzystywane przez nową fabrykę francuskiego koncernu motoryzacyjnego w mieście Kenitra. Realizacja zlecenia potrwa do końca 2019 roku.

Grupa GEFCO, wykorzystując swoje doświadczenie w logistyce dla branży motoryzacyjnej oraz transporcie multimodalnym, dostarczy 47 wagonów z portu Saint-Nazaire we Francji do marokańskiego portu w Tangerze. Zlecenie jest realizowane dla Grupy PSA, wieloletniego klienta GEFCO. Pierwsze platformy przetransportowano w grudniu 2018 roku, zaś pozostałe 45 wagonów zostanie dostarczonych do końca 2019 roku. Będą one wykorzystywane do przewozu pojazdów gotowych na trasie z Kenitry, gdzie powstaje nowy zakład Grupy PSA, do Tangeru. Sprawny transport kolejowy pomoże Grupie PSA w realizacji celów produkcyjnych nowej fabryki. W tym roku z linii produkcyjnej w Maroku ma zjechać 100 tys. pojazdów, a od 2020 r. docelowo będzie to 200 tys. samochodów.

Wsparcie rozwoju Grupy PSA w Maroku
Ścisła współpraca zespołów GEFCO na całym świecie pozwoliła na sprawną realizację tego złożonego zlecenia na każdym jego etapie: transport wagonów z portu Saint-Nazaire we Francji, modernizację i adaptację platform, ich załadunek na statek i dostarczanie do portu w Tangerze. Wagony będą obsługiwane przez marokańskie koleje państwowe (Moroccan National Railways Office - ONCF) i posłużą do transportu pojazdów gotowych z fabryki Grupy PSA w Kenitrze do Tangeru, skąd następnie trafią do Europy.

- Jest nam bardzo miło, że Grupa PSA ponownie zaufała GEFCO i powierzyła nam ten wyjątkowy projekt. Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza i doświadczenie pozwolą nam na realizację tego zlecenia z sukcesem. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój kluczowego klienta naszej firmy - powiedziała Anne Lambusson, Wiceprezes GEFCO ds. obsługi Grupy PSA.

Umocnienie wiodącej pozycji GEFCO w Afryce
Realizowany projekt pomoże w rozwoju Grupy PSA w Maroku oraz szerzej w Afryce. Producent samochodów planuje utworzyć w Kentirze swój centralny ośrodek przemysłowy i jest w trakcie tworzenia nowych struktur. Współpraca z Grupą PSA wzmocni również pozycję Grupy GEFCO w Maroku. W styczniu 2018 r. spółka ogłosiła przejęcie firmy GLT, specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko i będącej również wiodącym operatorem przejścia między Algeciras a Tangerem. Obecnie GEFCO Maroko jest krajowym liderem w sektorze logistyki i przewiduje w najbliższym czasie podwojenie liczby pracowników w celu utrzymania tempa rozwoju.

Ostatnio zmieniany wtorek, 29 styczeń 2019 09:52

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj