logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Port Baku w Porcie Gdańsk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Kapitanacie Portu Północnego Zarząd Morskiego Portu Gdańsk gościł reprezentantów Portu Baku. Delegacja z Azerbejdżanu rozmawiała z przedstawicielami gdańskiego portu na temat planowanej współpracy.

Podczas lutowego spotkania do Portu Gdańsk przyjechał dr Taleh Ziyadov - dyrektor generalny Portu Baku, Vahid Aliyev - zastępca dyrektora generalnego Portu Baku oraz Zaur Hasanov - dyrektor ds. PR w Porcie Baku. W gondoli Kapitanatu z Azerami spotkał się Łukasz Greinke - prezes ZMPG oraz Łukasz Stajuda z PZU LAB.
Wizyta rozpoczęła się od rozmów na temat kształtu planowanego porozumienia między Portem Baku a Portem Gdańsk. Po spotkaniu w Kapitanacie Portu Północnego delegacja zwiedziła tereny gdańskiego portu (m.in. DCT Gdańsk, Wolny Obszar Celny, Pomorskie Centrum Logistyczne).

- Współpraca z Portem Baku jest dla nas znacząca. Dzięki niej poszerzylibyśmy zasięg możliwości transportowych Portu Gdańsk o basen Morza Kaspijskiego. To kolejny krok w rozwoju i kolejna szansa dla polskiej gospodarki - tłumaczy Łukasz Greinke, prezes ZMPG.

Spotkanie w Porcie Gdańsk było częścią trzydniowej wizyty reprezentantów Portu Baku w Polsce. Współorganizatorem delegacji było Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zaplanowano również zwiedzanie gdańskiej starówki oraz wizytę delegatów Portu Baku w Sławkowie i rozmowy o współpracy z przedstawicielami tamtejszego terminalu.
Baku jest największym i najstarszym portem morskim na Morzu Kaspijskim. Rząd Azerbejdżanu stale dąży do jego rozwoju. Podejmowane inwestycje i modernizacje mają na celu uczynienie Portu Baku główną bramą morską Azerbejdżanu, jak również ważnym węzłem tranzytowym i logistycznym, przebiegającym starożytnym Jedwabnym Szlakiem. Zakończenie inwestycji w azerbejdżańskim porcie ma umożliwić przeładunki na poziomie 25 mln ton rocznie.

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 luty 2019 10:54

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj