logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Paczkomaty® InPost najczęstszą formą dostawy w sklepach internetowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Paczkomaty® InPost - należące do operatora logistycznego, w którego zainwestowały jedne z największych amerykańskich funduszy inwestycyjnych Advent International oraz KKR - są najczęściej oferowaną formą dostawy zakupów w sklepach internetowych według raportu serwisu Furgonetka.pl. Aż 74% dużych sklepów oraz 44% małych i średnich oferuje dostawę do Paczkomatów® InPost. Średni koszt dostawy za ich pośrednictwem to 10 złotych w mniejszych i 9 złotych w dużych sklepach internetowych.

W tym roku InPost udostępnił nową aplikację mobilną na telefony pracujące pod kontrolą systemów iOS i Android. W ramach aplikacji użytkownicy mogą skorzystać bezpłatnie z usług, które obejmują m.in.: statusy i śledzenie drogi przesyłek, dodatkowe powiadomienia, możliwość odbioru czy zapłaty za pobraniem.

- Paczkomaty® InPost są zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o popularność w zakresie dostaw zakupów oferowanych przez sklepy internetowe. Popularność tej dostawy przewyższa niemal dwukrotnie popularność doręczeń przez Pocztę Polską. Takie wyniki nas niezwykle motywują, ale też potwierdzają, że Paczkomaty® to po prostu najwygodniejsza i najbardziej oczekiwana przez klientów forma odbioru przesyłek. Nie tylko pozwalają na największą elastyczność w zakresie miejsca i godziny podjęcia paczki, ale też mają bardzo atrakcyjną cenę i co najważniejsze - aż 98% dostaw jest realizowanych już następnego dnia od nadania. To często szybciej niż większość dostaw kurierskich - mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Ponadto InPost w ramach współpracy z ZEBRA Technologies wyposażył 3800 pracowników terenowych w komputery mobilne z ekranem dotykowym Zebra TC56. Modele, działające pod kontrolą systemu Android, umożliwiają szybsze i bardziej precyzyjne wykonywanie zadań związanych z obsługą paczek. Dzięki temu, wydajność dostaw InPost wzrosła nawet o 10%.
InPost dostarczył w 2018 roku ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5% więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów® wzrosły o 56,3%, a przez kuriera InPost o 45,5%. Na koniec roku InPost działał w oparciu o sieć blisko 4500 maszyn.
InPost wprowadza także elektryczne samochody dostawcze. Pierwsze dostawy do Paczkomatów® InPost w oparciu o ekologiczną flotę rozpoczęły się już w Krakowie. Do 2020 roku 30% floty InPost będą stanowić samochody elektryczne. InPost, na mocy porozumienia o współpracy, rozpoczął również instalację Paczkomatów® InPost przy sklepach Dino w całej Polsce.
We wrześniu 2018 roku InPost i KKR, amerykańska firma inwestycyjna, zawarły porozumienie gwarantujące 125 mln euro finansowania dla InPost w okresie 5,5 roku. Ponadto Advent International i InPost zainwestują w 2018 roku nawet 250 mln zł w infrastrukturę paczkomatową oraz rozwój usług kurierskich.

Według raportu Gemius E-commerce w Polsce w 2018 roku:
•  Paczkomaty® InPost są drugą najbardziej popularną formą dostaw zakupów w sieci, po dostawach kurierem - wskazuje je aż 48% badanych
•  InPost Kurier utrzymał ubiegłoroczne trzecie miejsce wśród najchętniej wybieranych firm kurierskich w Polsce. Wyprzedził m.in. Pocztex (Pocztę Polską) oraz światowych potentatów, takich jak GLS, UPS i FedEx. Usługi kurierskie InPost zanotowały przyrost wskazań o 4 punkty procentowe w stosunku do 2017 roku, co jest sporym osiągnięciem na tak konkurencyjnym rynku

Rośnie także odsetek osób, które dzięki możliwości dostawy do Paczkomatów® motywowane są do zakupów online - to już 55% (wzrost o 5 punktów procentowych z roku na rok)
W 2018 roku InPost zrealizował:
•  ponad 86 mln dostaw, czyli więcej o 52,5% rok do roku.
•  56,3% wzrost wolumenu przesyłek do Paczkomatów® InPost r/r
•  45,5% wzrost wolumenu paczek kurierskich InPost r/r
•  w szczycie świątecznym wzrosty wolumenów dostaw do Paczkomatów® przekroczyły 92%

InPost notuje jeden z najwyższych wskaźników zadowolenia klientów NPS (styczeń 2019, ankieta wysyłana do klientów po wykonaniu usługi):
•  InPost Kurier: 70,81 /N=4512/
•  Paczkomaty® InPost: 81,5 /N=13278/

Ostatnio zmieniany środa, 13 marzec 2019 11:45

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj