logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

JF Hillebrand powołuje nowego country managera i stawia na dynamiczny rozwój w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa JF Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi i napojów, planuje dynamiczny rozwój polskiego oddziału. Powołano już nowego country managera JF Hillebrand Poland Sp. z o.o. Funkcję tę  pełni Ellina Lolis, managerka z kilkunastoletnim doświadczeniem na stanowiskach zarządczych w międzynarodowych spółkach.

JF Hillebrand to działający od 175 lat globalny operator, który specjalizuje się w logistyce alkoholi i napojów, osiągający roczne przychody powyżej 1 mld euro. Należy do nielicznego grona firm na świecie o tak wąskiej specjalności w zarządzaniu łańcuchami dostaw. W swoim portfolio ma pełen zakres usług: logistycznych, magazynowych, transportowych i spedycyjnych, a także obsługę celną i doradczą. Klienci JF Hillebrand korzystają również z narzędzi informatycznych i rozwiązań technologicznych, które firma tworzy dla usprawniania procesów logistyczno-transportowych. Sieć Grupy obejmuje 90 państw. Własne biura JF Hillebrand posiada w 65 krajach, w tym również w Polsce. 
JF Hillebrand Poland działa w naszym kraju od 2013 r. i ma siedzibę w Gdyni, jednakże do tej pory zarządzany był z poziomu regionalnego CEE. W związku z dynamicznym rozwojem i planami poszerzenia usług oraz portfolio klientów, zarząd Grupy JF Hillebrand postanowił powołać w polskiej spółce nowego country managera.
Nowy country manager - Ellina Lolis, dołączyła do zespołu JF Hillebrand Poland na początku lutego tego roku. To managerka logistyki, posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach (m.in. w Alshaya, Pfleiderer) na terenie Europy, Rosji i w krajach WNP oraz na rynkach Bliskiego Wschodu. Ellina Lolis jest ekspertką w zakresie zarządzania łańcuchami dostaw. Na swoim koncie posiada wiele zrealizowanych międzynarodowych projektów logistycznych. Specjalizuje się również w tematyce zarządzania międzynarodowego i komunikacji międzykulturowej. Jest członkiem SIETAR (Society for Intercultural Education, Training and Research), posługuje się biegle trzema językami: rosyjskim, angielskim i francuskim. W JF Hillebrand Poland odpowiada za strategię rozwoju spółki i rozbudowę zespołu.

- Praca w firmie o tak bogatej historii i tak wyspecjalizowanych usługach, to z jednej strony możliwość zdobycia unikatowego doświadczenia, a z drugiej ogromne wyzwanie. Gdyński oddział JF Hillebrand do tej pory obsługiwał głównie klientów globalnych obecnych na polskim rynku. Teraz Grupa stawia na poszerzenie swojego portfolio o lokalnych dostawców i producentów alkoholi oraz napojów. Planujemy też wprowadzić nowe kategorie towarów do naszych łańcuchów dostaw, tj. komponenty do produkcji np. piwa czy soków - zapowiada Ellina Lolis, country manager JF Hillebrand Poland. - Ten rok jest szczególnie ważny dla Grupy JF Hillebrand, gdyż jest to rok jubileuszowy. Nasza firma obchodzi 175-lecie działalności.

W portfolio klientów JF Hillebrand są zarówno producenci globalni, jak i dostawcy lokalni napojów oraz różnych rodzajów alkoholi - od piwa, wina aż po wysokoprocentowe trunki. Do grona klientów należą, m.in. Diageo (producent Smirnoffa, Baileysa, Guinnessa), Bacardi, Beam Santory (producent Jim Beam), czy Brown-Forman (producent Jack Daniel’s).

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 marzec 2019 09:57

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj