Zaloguj się

Więcej nowej powierzchni magazynowej od SEGRO dla AQ Wiring w Łodzi

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Na terenie SEGRO Logistics Park Łódź rozpoczęła się budowa nowego obiektu produkcyjno-magazynowego o powierzchni 12 200 m kw. dla AQ Wiring Systems. W transakcji pomiędzy SEGRO i AQ Wiring Systems pośredniczyli eksperci z Cushman & Wakefield.

AQ Wiring Systems zajmuje się: projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą wiązek kablowych zasilających i sterujących oraz modułów elektromechanicznych.Dotychczas firma zajmowała ponad 8800 m kw. w istniejącym budynku w ramach SEGRO Logistics Park Łódź. W związku z planowanym rozwojem swojego wieloletniego klienta, spółka SEGRO, zarządca i właściciel parku, zakupiła w 2018 roku dodatkowy grunt wielkości 4,6 ha, aby zrealizować nowy, szyty na miarę projekt deweloperski. Nowo powstający obiekt to ponad 9600 m kw. części magazynowo-produkcyjnej oraz blisko 2700 m kw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Budynek będzie mógł w przyszłości zostać powiększony o kolejne 5000 m kw.
Nowa hala produkcyjna, której oddanie do użytku jest planowane na drugi kwartał 2019 roku, zostanie wyposażona w 8 docków oraz 2 bramy "0", a cała jej powierzchnia będzie chłodzona. Z kolei w przestrzeni biurowej powstają między innymi komfortowe sale konferencyjne wyposażone w nowoczesny system rezerwacyjny. W trosce zarówno o komfort personelu, jak i o środowisko naturalne na terenie całego zakładu zostanie zainstalowane energooszczędne oświetlenie LED. Dużym udogodnieniem dla pracowników będzie większa ilość miejsc parkingowych: powstanie ich 300 dla samochodów osobowych oraz 6 dla ciężarowych. Budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM.

- Zapotrzebowanie na dodatkową, dedykowaną powierzchnię produkcyjną jest następstwem zrównoważonej i przemyślanej strategii rozwoju firmy. Wynika ona z długoletnich relacji z naszymi partnerami biznesowymi. Dzięki udanej współpracy z SEGRO, to właśnie temu deweloperowi zdecydowaliśmy się powierzyć budowę naszego nowego zakładu w Łodzi. W związku z rozwojem planujemy także zatrudnienie nowych pracowników - nasz personel powiększy się o 200 osób - podkreśla Mariusz Kopeć, dyrektor zarządzający, AQ Wiring Systems.

- Łódź to miasto, które wyróżnia się strategicznym położeniem na mapie Polski, dlatego stanowi doskonałą lokalizację dla powierzchni magazynowych. Cieszymy się z faktu, iż realizując projekt dla AQ Wiring Systems możemy przyczynić się do rozwoju naszego klienta w Polsce Centralnej, jak również z tego, iż to właśnie nam firma postanowiła ponownie zaufać - mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Łódź położony jest w strategicznej lokalizacji, w niewielkiej odległości od autostrady A2 (Warszawa - Poznań - Berlin) oraz w bezpośrednim sąsiedztwie z węzłem "Łódź Wschód" autostrady A1 (Gdańsk - Cieszyn).

Ostatnio zmieniany w piątek, 05 kwiecień 2019 09:47
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe