logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Firma Zebra Technologies wprowadza na rynek usługę Savanna Data Services

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Zebra Technologies, działająca na rynku komputerów mobilnych, skanerów, drukarek kodów kreskowych i programów do zarządzania zasobami, zaprezentowała usługę Savanna Data Services, która zapewni klientom możliwość kompleksowej analizy i przetwarzania zbieranych przez nich danych w dowolny sposób. Nowa funkcja to część platformy do obsługi danych Zebra Savanna™, która oferuje funkcję podglądu informacji zbieranych przez urządzenia brzegowe firmy Zebra. Bieżący dostęp do danych pozwala na podejmowanie praktycznych działań w czasie rzeczywistym.

Nowa usługa Savanna Data Services udostępnia niezależnym dostawcom oprogramowania, programistom i innowatorom dane z inteligentnych urządzeń brzegowych w postaci API, które mogą wykorzystać w swoich własnych aplikacjach. Savanna Data Services umożliwi tworzenie rozwiązań odpowiadających indywidualnym potrzebom biznesowym bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z utrzymaniem własnej platformy i zarządzaniem nią. Dostęp do narzędzi można uzyskać w dowolnym momencie, aby zintegrować istniejący sprzęt, oprogramowanie i ekosystemy danych Zebry w celu uzyskania maksymalnego efektu. Wykorzystanie istniejących API skraca cykl tworzenia aplikacji, co dodatkowo zmniejsza koszty firmy.

- Savanna Data Services umożliwia tworzenie niestandardowych i innowacyjnych rozwiązań, które mogą zrewolucjonizować funkcjonowanie przedsiębiorstw - powiedział Drew Ehlers, Global Director, Portfolio Marketing, Enterprise Software, Office of the CTO w firmie Zebra Technologies. - Nasze nowe rozwiązanie umożliwia programistom wykorzystywanie platformy Savanna do analizy zarówno danych z inteligentnych urządzeń brzegowych, jak i informacji pochodzących z innych źródeł,  co pozwala znacząco usprawnić pracę, zidentyfikować wąskie gardła łańcucha dostaw, a w konsekwencji osiągać znakomite wyniki biznesowe.

Nowe rozwiązanie, w połączeniu z zapowiedzianym przejęciem firmy Profitect, poszerzają ofertę oprogramowania firmy Zebra i potwierdza zaangażowanie w tworzenie inteligentnych rozwiązań brzegowych. W przyszłości gromadzenie danych w czasie rzeczywistym, oferowane przez Zebrę, w połączeniu z technologią predykcyjną opartej na uczeniu maszynowym firmy Profitect pozwolą partnerom firmy Zebra wyposażyć pracowników w dane niezbędne do podejmowania szybszych i trafniejszych decyzji.

- Nasi klienci z branży handlu detalicznego kładą duży nacisk na kwestie sprawności dostaw. Savanna udostępnia nam narzędzia, umożliwiające dostarczanie produktów w formie "click and collect", by sprostać tempu narzuconemu przez rynek - powiedział Gary O’Connor, CTO w firmie dostawczej Doddle. - Przykładowo, by skrócić czas dostawy ze sklepu, dane przesyłki drukujemy bezpośrednio z API w chmurze. W dłuższej perspektywie Savanna będzie kluczowym elementem naszej platformy do obsługi zwrotów. Dzięki zastosowaniu technologii blockchain do zarządzania danymi w łańcuchu dostaw zmniejszymy koszt obsługi zwrotów i szybciej wprowadzimy produkty z powrotem do sprzedaży.

- Poprzez platformę Savanna korzystamy z usług druku z API oraz systemu informacji o wykorzystywanych produktach opartego na technologii blockchain - powiedział Sameer Parekh, prezes firmy Qodenext, oferującej usługi zarządzania łańcuchem dostaw. - Automatyzacja przyniosła nam znaczące oszczędności, poprawiła wydajność oraz zoptymalizowała zarządzanie zasobami i personelem.

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 czerwiec 2019 12:59

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj