Zaloguj się

Johnston Logistics staje się Dachser Ireland

Bernhard Simon, CEO DACHSER; Albert Johnston, dyr. zarządzający Johnston Logistics, a w przyszłości DACHSER Ireland i Michael Schilling, COO Road Logistics w DACHSER, na targach transport logistic 2019 w Monachium.   Bernhard Simon, CEO DACHSER; Albert Johnston, dyr. zarządzający Johnston Logistics, a w przyszłości DACHSER Ireland i Michael Schilling, COO Road Logistics w DACHSER, na targach transport logistic 2019 w Monachium.

Integracja Dachser, globalnego operatora logistycznego, z firmą Johnston Logistics Ltd. dobiega końca - już niebawem irlandzka spółka zacznie działać jako Dachser Ireland Ltd. 

Dachser i Johnston Logistics rozpoczęły współpracę w 2007 roku, a dziesięć lat później (2017) międzynarodowy operator nabył większość udziałów w firmie, będącej aktualnie jednym z najważniejszych dostawców usług logistycznych na Zielonej Wyspie. Od tego czasu integracja irlandzkiej spółki z Dachser zacieśniała się, a już we wrześniu br. Johnston Logistics oficjalnie zmieni nazwę na Dachser Ireland.

- Dzięki rebrandingowi pełne włączenie Johnston Logistics do sieci Dachser stanie się widoczne dla wszystkich. Jednocześnie integracja ze wszystkimi naszymi systemami zapewnia irlandzkiej organizacji krajowej bezpieczeństwo i stabilność na przyszłość - wyjaśnia Bernhard Simon, CEO Dachser.

Żółto-niebieskie ciężarówki Dachser już jeżdżą po irlandzkich drogach. Integracja operacyjna, w tym migracja danych do autorskich systemów Dachser do zarządzania magazynem i transportem (DOMINO i MIKADO), będzie miała miejsce w pierwszym kwartale  2020 r.

- Integracja z doświadczonym i kompetentnym partnerem, takim jak Johnston Logistics, jest całkowicie zgodna z jednym z głównych założeń Dachser. Chcemy, aby nasi klienci w Irlandii odnosili maksymalne korzyści dzięki jednolitym usługom i standardom jakości, ustalonym czasom przewozu oraz ściśle zintegrowanej sieci oddziałów Dachser w całej Europie - mówi Michael Schilling, COO Road Logistics w Dachser.

- Dzięki integracji z siecią Dachser znaleźliśmy dobrą, zrównoważoną ścieżkę rozwoju na przyszłość. Obie firmy rodzinne wyznają te same wartości, a także dysponują wiedzą ekspercką, która umożliwi dalszy rozwój zarówno w naszej działalności krajowej, jak i eksportowej - dodaje Albert Johnston, dyrektor zarządzający Johnston Logistics, a wkrótce już Dachser Ireland.

Johnston Logistics założono w 1979 roku. Oprócz siedziby głównej w Rathcoole koło Dublina firma ma także oddziały w Cork na południu Irlandii oraz w Limerick na zachodnim wybrzeżu kraju. Obecnie spółka zatrudnia 175 pracowników, a jej magazyny oferują 20 tys. miejsc paletowych. W ubiegłym roku przedsiębiorstwo przetransportowało około 346 tys. przesyłek, realizując dziennie 120 przejazdów. Oprócz standardowych przewozów drobnicowych firma specjalizuje się w transporcie i magazynowaniu towarów niebezpiecznych z następujących branż: chemicznej, farmaceutycznej, sprzętu komputerowego, tworzyw sztucznych i opakowań.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 18 czerwiec 2019 08:39

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Strony internetowe