logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Moje Bambino z nowym obiektem produkcyjnym w Kutnie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Moje Bambino, firma zajmująca się wyposażaniem placówek edukacyjnych w Europie Środkowej, zakupiła nowy zakład produkcyjny w Kutnie. Nowoczesny obiekt o powierzchni blisko 11 000 m kw. znajduje się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W nowym zakładzie firma będzie produkować meble oraz wyposażenie dla szkół i przedszkoli.

Moje Bambino jest polską firmą o międzynarodowym zasięgu, która zapewnia kompleksową obsługę żłobków, przedszkoli i szkół, oferując szeroką ofertę produktów, które umożliwiają aranżowanie nowoczesnych, estetycznych i bezpiecznych pomieszczeń sprzyjających edukacji dziecka. W ofercie firmy znajduje się 16 tys. produktów. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje oddziały w 5 krajach w Europie.
Nieruchomość o powierzchni 10 930 m kw. w Kutnie jest piątym zakładem produkcyjnym firmy w Polsce. Obiekt został zakupiony od firmy Mondi - międzynarodowego producenta innowacyjnych i zrównoważonych opakowań i papieru, który ogłosił wstrzymanie produkcji w 2017 r. Inwestycja położona jest na działce o powierzchni 6,7 ha, co daje możliwość niemal dwukrotnej rozbudowy zakładu.

- Ze względu na dynamiczny rozwój firmy i potrzebę zwiększenia mocy produkcyjnych poszukiwaliśmy wysokiej jakości nieruchomości przemysłowej, która pozwoliłaby na uruchomienie procesu produkcyjnego w kilka miesięcy. Obiekt w Kutnie wpisuje się w naszą strategię, w pełni spełnia również wymagania techniczne oraz daje możliwość powiększenia zakładu w przyszłości - komentuje Maciej Kapica, prezes zarządu Moje Bambino.

- Klient miał jasne kryteria dotyczące transakcji - ważny był czas, jakość oraz miejsce na ekspansję. Obiekt w Kutnie doskonale wpisał się w te kryteria. Dodatkowym atutem jest jego położenie relatywnie blisko siedziby głównej firmy w Łodzi - komentuje Hubert Wojtera, Industrial & Logistic Senior Consultant z AXI IMMO. - Cieszymy się, że Moje Bambino zdecydowało się na zakup zakładu produkcyjnego od firmy Mondi. Kutno to miasto z dużym potencjałem zarówno pod względem kadry pracowniczej, jak też położeniem w centrum Polski, tuż przy autostradzie A1 - dodaje Damian Kińczyk, Industrial & Logistic Consultant w AXI IMMO.

Miasto Kutno w 2019 r. znalazło się w gronie 50 miast wyróżnionych w rankingu "Polish Cities of the Future" przygotowanym przez należącą do grupy Financial Times agencję fDi Intelligence. Ranking bada potencjał inwestycji miast w różnych krajach. W Kutnie funkcjonuje ponad 50 firm krajowych i zagranicznych, duża część w ramach strefy ekonomicznej. Siłą miasta jest jego położenie zaledwie 1,6 km do autostrady A1 i 35 km do autostrady A2 oraz nadal relatywnie wysoka dostępność do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Dodatkowo, uzupełnieniem oferty inwestycyjnej Kutna jest intermodalny terminal.
AXI IMMO pośredniczyło w transakcji nabycia nieruchomości.

Ostatnio zmieniany czwartek, 18 lipiec 2019 11:01

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj