logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Pierwszy kobiecy zespół DHL w Arabii Saudyjskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma DHL zatrudniła 50 kobiet w Biurze Regionalnym DHL we Wschodniej Prowincji Królestwa Arabii Saudyjskiej. DHL wspiera plan rządu Arabii Saudyjskiej mający na celu zwiększenie zatrudnienia kobiet i jest pierwszą firmą logistyczną i kurierską, która utworzyła zespół złożony w całości z kobiet w swoim oddziale przesyłek ekspresowych. DHL zorganizował wszechstronny moduł szkoleniowy, stworzony specjalnie dla kobiet, obejmujący rozwój „miękkich” umiejętności, technik sprzedaży oraz umiejętności zarządzania i wyceniania.

- Jesteśmy bardzo dumni, że mamy pierwszy kobiecy zespół w branży transportowej i logistycznej w Arabii Saudyjskiej. Panie są dobrze przeszkolone i mają dużą motywację. Od początku przekonały nas swoją ambicją i świetnymi wynikami - powiedział Nour Suliman, Dyrektor Generalny w Królestwie Arabii Saudyjskiej. - Wspierając dążenia rządu Arabii Saudyjskiej do zwiększenia liczby kobiet pracujących w biznesie, jesteśmy szczęśliwi, że zapewniamy odpowiednie środowisko pracy, a jednocześnie korzystamy z ich wiedzy i zaangażowania.

Kobiety pracują w Dziale Telesprzedaży oraz w Centrum Walidacji Danych (DVC), przetwarzając zlecenia kluczowych klientów DHL i koordynując pracę z organami rządowymi i innymi instytucjami. Od początku ich pracy oba działy zostały uznane za zespoły osiągające dobre wyniki, szybko osiągające wysokie pozycje w wewnętrznych globalnych zestawieniach DHL i czołową pozycję w regionie Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zatrudnianie kobiet w Arabii Saudyjskiej było wcześniej ograniczone głównie do branży edukacyjnej i zdrowotnej. Pięcioletni Plan Rozwoju Królestwa na lata 2004-2009 stawia sobie za cel zwiększenie liczby kobiet wśród osób pracujących w Arabii Saudyjskiej z 10,3 proc. w 2004 roku do 14,2 proc. do końca 2009 roku. Ponieważ 58 proc. absolwentów uniwersytetów to kobiety, rząd Arabii Saudyjskiej uznał potrzebę zwiększenia zatrudnienia kobiet, a także zachęca sektor prywatny Królestwa do tworzenia większej ilości miejsc pracy dla rosnącej liczby wykwalifikowanych kobiet.

- Na całym świecie logistyka oferuje coraz większe możliwości. Ze względu na szeroki zakres działalności, swoją karierę zawodową w naszej branży mogą rozwijać specjaliści z różnych dziedzin zarządzania. Tę szansę w coraz większym stopniu potrafią wykorzystać kobiety - powiedziała Edyta Turkiewicz, dyrektor ds. komunikacji i PR DHL Express (Poland). - W DHL Express z roku na rok zwiększa się liczba zatrudnionych kobiet. Zdecydowanie przeważamy w działach Finansów i Administracji, Personalnym czy Sprzedaży i Marketingu. Dzisiaj kobiety stanowią ponad 40 proc. całego zespołu DHL Express Poland i ten procent stale rośnie.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj