logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Trans.eu na Androida już dostępny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Właściciele telefonów komórkowych z systemem Android mogą już korzystać z mobilnej wersji systemu Trans.eu. Operator systemu już udostępnił ją w sklepie Google Play, a także na stronie http://m.trans.eu. Wersja na smartfona jest darmowa.

Aby komfortowo korzystać z Transa na komórce wystarczy zaopatrzyć się w telefon z systemem Android w wersji 2.1 lub wyższej. Trans w wersji na komórkę jest aplikacją uproszczoną i nieco „okrojoną” w stosunku do wersji oferowanej dotychczas na PC.
   Jedną z najważniejszych opcji programu jest możliwość szybkiego wyszukiwania ofert wolnych pojazdów oraz ładunków w promieniu 300 km. System automatycznie wykrywa położenie szukającego i wyświetla oferty znajdujące się najbliżej niego. Ważne jest, aby w telefonie włączona była opcja geolokalizacji - tylko w takim przypadku oferty ładunków i pojazdów będą się wyświetlać. Wyszukiwanie ofert można doprecyzować wpisując m.in. rodzaj nadwozia czy maksymalny ciężar ładunku. Parametry ofert, które interesują użytkownika można zapisać w postaci filtra - dzięki temu za każdym razem system będzie wyświetlał tylko pożądane ładunki czy pojazdy.
  W wersji mobilnej, po znalezieniu ładunku lub pojazdu, z oferentem można skontaktować się podobnie jak w przypadku wersji na PC - za pośrednictwem komunikatora tekstowego, a także telefonicznie. W tym drugim przypadku program automatycznie zaciągnie z profilu giełdowego numer telefonu oferenta i wyświetli go na ekranie naszego smartfona. Szczegóły każdej rozmowy tekstowej gromadzone są - podobnie jak w pełnej wersji giełdy - w archiwum. Łatwo więc można wrócić i przypomnieć sobie najważniejsze ustalenia z rozmowy z kontrahentem.
   Obecnie wersja na Androida nie pozwala użytkownikom na korzystanie z takich funkcji jak m.in. system zgłoś dłużnika, system planowania i kalkulacji trasy TransMap, system ratingowy (oceny i komentarze klientów) czy np. forum transportowe. Jednak - jak potwierdza Grzegorz Haładus z Departamentu Komunikacji firmy - wraz ze wzrostem popularności wersji mobilnej będzie ona rozbudowywana o nowe funkcjonalności.
  Przy okazji premiery wersji Trans.eu dla Androida Haładus zaprzeczył także, jakoby firma prowadziła prace nad stworzeniem kolejnych wersji pod urządzenia firmy Apple, system Symbian czy telefony Blacberry.

- Według naszych danych na urządzeniach Apple w Polsce pracuje zaledwie kilka procent użytkowników Trans.eu. Jeszcze mniej korzystałoby z naszego systemu pod Symbianem czy Blackberry. To wciąż zbyt mało, aby myśleć o pisaniu Transa pod te systemy. Najbardziej popularny na platformie PC w dalszym ciągu jest Windows, a w przypadku urządzeń mobilnych Android stąd decyzja o rozwijaniu giełdy pod te systemy operacyjne. Jeżeli preferencje klientów się zmienią, na pewno wrócimy do tematu - dodaje Haładus.

Trans.eu dla Androida to wersja beta; wszelkie wyłapane błędy użytkownicy mogą zgłaszać na w tym celu stworzony adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.. Trans pod Androida jest dostępny w sklepie Google Play, a także na stronie m.trans.eu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 lipiec 2012 09:49

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj