logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GEFCO partnerem strategicznym chińskiej firmy CAMC Engineering

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GEFCO, globalny gracz w logistyce dla przemysłu oraz europejski lider logistyki Automotive, podpisała kontrakt z CAMC Engineering Co., Ltd, chińską firmą, będącą częścią China National Machinery Industry Corporation (SINOMACH), która specjalizuje się w generalnym nadzorze inwestycyjnym (EPC) oraz krajowych i zagranicznych inwestycjach.

    W ramach podpisanej umowy, GEFCO zrealizowało transport 50 samochodów ciężarowych tzw. wywrotek, drogą lądową oraz koleją, z Chin przez Kazachstan na Białoruś (trasa o łącznej długości 5 076 km w czasie poniżej 3 tygodni).

  Nowy, strategiczny kontrakt GEFCO
W styczniu 2015, GEFCO Chiny podpisało kontrakt z firmą CAMC Engineering CO. Ltd (CAMCE), chińską grupą specjalizującą się w prowadzeniu projektów z obszaru generalnego nadzoru inwestycyjnego (EPC) oraz w krajowych i zagranicznych inwestycjach. W ramach realizowanego kontraktu, GEFCO odpowiadało za transport 50 samochodów ciężarowych tzw. wywrotek z miasta Khorgos, w zachodnich Chinach do Altynkoul, we wschodnim Kazachstanie a potem do Mińska na Białorusi. GEFCO odpowiadało również za procedury celne całego transportu. Dzięki bogatemu doświadczeniu z dziedziny zarządzania ciężkim transportem, w tym drogą kolejową, GEFCO zaproponowało innowacyjny system, który pozwala na transport dwóch ciężarówek jednym wagonem. Pozwoliło to znacznie zoptymalizować koszty całego transportu.

- Aby sprawnie przeprowadzić tę skomplikowaną, międzynarodową operację logistyczną, potrzebowaliśmy wiarygodnego i doświadczonego partnera, z rozbudowaną siecią w całym regionie 1520. Wsparcie ze strony grupy RZD oraz ekspercka wiedza GEFCO, nie tylko w zakresie regionu euroazjatyckiego, ale również z obszaru logistyki dostosowywanej indywidualnie do specyficznych potrzeb klienta, sprawiły, że GEFCO to dla nas partner idealny do tego przedsięwzięcia - podsumowuje Allen Dang, General Manager Assistant w CAMC Transportation, podsumowuje.

   Udana współpraca oddziałów GEFCO z Chin, krajów bałtyckich oraz Kazachstanu
GEFCO Chiny nadzorowało cały projekt, odpowiadało za pracę oddziałów firmy w Kazachstanie i krajach bałtyckich oraz kontakty z klientem. GEFCO Kazachstan przejęło transport w Khorgos, odpowiadało za formalności i procedury celne na granicy chińsko-kazachskiej, a następnie za transport do Altynkoul. Tam ciężarówki zostały zapakowane do specjalnie przygotowanych wagonów i przetransportowane do terminalu w Koliadiczi na Białorusi. GEFCO Kraje Bałtyckie odebrało transport w Mińsku i odpowiadało za rozładunek towaru.

- Dzięki zaangażowaniu oraz najwyższej jakości usług GEFCO, dostarczonych przez wszystkie oddziały firmy, które brały udział w operacji, udało nam się zrealizować ten wymagający projekt zaledwie w 20 dni. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy z CAMCE, jak również z innymi partnerami w Chinach, którym bardzo chętnie pomożemy w międzynarodowej ekspansji - Anders Fan, Business Development Manager, GEFCO Asia, podkreśla.

   Strategia zrównoważonego rozwoju w strategicznych dla rozwoju regionach
GEFCO wspiera swoich klientów na rynku międzynarodowym oraz rozwija swoją działalność w regionach o ogromnym potencjale wzrostu. W roku 2014 Grupa GEFCO zainaugurowała nową usługę transportu kolejowego „door-to-door” pomiędzy Azją a Europą. Wykorzystuje ona sieć kolejową Chin i pozwala na szybki i sprawny transport do wielu krajów Europy i Azji, w tym do i z Kazachstanu, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu, Niemiec oraz Węgier. Mając na uwadze również ogromny potencjał krajów Azji Południowowschodniej (Association of South-East Asian Nations), GEFCO otwiera swoją działalność w Wietnamie i Tajlandii w tym roku. Członkostwo GEFCO w grupie RZD daje firmie preferencyjny dostęp do rosyjskiej trakcji kolejowej oraz możliwości rozwoju w ramach całej Wspólnoty Niepodległych Państw. Kontynuowanie międzynarodowej ekspansji to jeden z kamieni milowych strategii rozwoju GEFCO, która jest w pełni spójna z ambicjami chińskiego rządu. Dodatkowo, wsparcie Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) oraz Banku BRICS New Development pomoże wzmocnić rozwój chińskiej infrastruktury.

Ostatnio zmieniany środa, 08 lipiec 2015 09:17

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku…

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku 2017

7 grudnia br., podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji, w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, ogłoszone...

DHL i przedsiębiorcy łączą siły podczas DHL Innovation Day 2017

DHL i przedsiębiorcy łączą siły podczas DHL Innovation Day 2017

7 grudnia br. firma DHL zgromadziła czołowych liderów i start-upy w dziedzinie logistyki i technologii,...

Strategiczna współpraca Grupy Azoty i CTL Logistics

Strategiczna współpraca Grupy Azoty i CTL Logistics

Grupa Azoty podpisała porozumienie z CTL Logistics w sprawie m.in. przejęcia spółek celowych, a tym...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj