logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Agility i Maersk wspólnie ograniczą emisję CO2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, przystąpił do proekologicznej inicjatywy Carbon Pact Challenge, realizowanej przez Maersk Line, największego na świecie armatora kontenerowego. Podpisane porozumienie przewiduje, do 2020 roku, ograniczenie emisji CO2 o 15 proc. dla każdego przetransportowanego kontenera, zawierającego przesyłki Agility.

   Projekt ten polega na poszukiwaniu przez partnerów Carbon Pact Challenge różnych rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie emisji CO2 w czasie transportu morskiego, m.in. przez zmniejszenie zużycia paliwa statkowego oraz optymalizację tras i sieci połączeń. Wskaźniki emisji CO2 mają być też uwzględniane w wydawanych regularnie raportach biznesowych oraz przy zakupie usług z zakresu transportu morskiego.

- Firmy odpowiedzialne społecznie poszukują innowacyjnych i ekonomicznie opłacalnych sposobów na ograniczenie negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko naturalne - powiedział Cas Pouderoyen, Agility Senior Vice President, odpowiedzialny za globalne usługi frachtu morskiego. - Maersk jest jednym z naszych najbardziej kreatywnych i zaangażowanych partnerów, wprowadzających tego typu rozwiązania. Jestem przekonany, że udział w projekcie Carbon Pact Challenge przyniesie liczne korzyści, zarówno klientom Agility, jak i całej planecie.

   Według Międzynarodowej Organizacji Morskiej, transport morski odpowiada za 10 proc. światowej emisji CO2 związanej z transportem. Najważniejszymi źródłami emisji CO2 pozostają transport drogowy (73 proc.) oraz lotniczy (12 proc.).
   Carbon Pact Challenge to kolejna wspólna inicjatywa, realizowana przez obie firmy na rzecz ochrony środowiska. Agility i Maersk są również członkami Clean Cargo Working Group, międzynarodowej koalicji operatorów logistycznych, armatorów oraz firm handlowych, zaangażowanych w działania na rzecz zmniejszenia wpływu morskiego transportu kontenerowego na środowisko naturalne.

- Transport morski jest jednym z kluczowych obszarów działalności Agility. Globalnie  obsługujemy ponad 500 tys. TEU rocznie. Dla nas i naszych klientów kwestie związane z ochroną środowiska odgrywają duże znaczenie. Dlatego cieszymy się, że przystąpiliśmy do tak ważnej inicjatywy, jaką jest Carbon Pact Challenge - powiedziała Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics w Polsce.

   Agility na rzecz ochrony środowiska naturalnego
Działania na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i ochrony środowiska naturalnego są wpisane w strategię społecznej odpowiedzialności Agility. Od 2010 roku, w ramach globalnych łańcuchów dostaw, Agility zmniejszyło emisję CO2 o 10 proc. W firmie duży nacisk kładziony jest na stosowanie rozwiązań proekologicznych w magazynach i innych obiektach oraz zmniejszanie zużycia energii elektrycznej i odpadów opakowaniowych, uzyskiwanych podczas działalności operacyjnej. Wszystkie działania są na bieżąco monitorowane, wdrażane są wewnętrzne systemy raportowania emisji CO2,  a klienci otrzymują bezpłatne raporty z tego zakresu. Szczegółowe informacje na temat działań Agility na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i ochrony środowiska zamieszczane są w raportach społecznych „Deepening Impact”.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 listopad 2016 07:55

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj