logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wspólna pomoc dla Haiti

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W październiku huragan Matthew przeszedł przez południowo-zachodnią część Haiti, powodując ogromne zniszczenia. Organizacje humanitarne z całego świata włączyły się w akcję pomocy mieszkańcom tego najuboższego państwa półkuli północnej. Jeszcze w tym samym miesiącu ponad 30 ton produktów pierwszej potrzeby zostało dostarczonych przez firmę FedEx Corp., która wykorzystała dwa samoloty, aby pomóc osobom oraz społecznościom poszkodowanym w wyniku kataklizmu.

FedEx wspierał działania mające na celu zwalczanie skutków kataklizmu wspólnie z organizacjami humanitarnymi, takimi jak Direct Relief, International Medical Corps oraz Heart to Heart International. Dysponują one personelem medycznym oraz środkami niezbędnymi do pomocy ofiarom klęski żywiołowej w tym regionie.

- Ludzie na Haiti są zdani na dostawy pomocy humanitarnej, aby móc zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby - mówi Jenny Robertson, dyrektor Global Citizenship oraz Reputation Management w firmie FedEx.

Firma od ponad dziesięciu lat współpracuje z organizacją Direct Relief, dostarczając pomoc medyczną w czasie klęsk żywiołowych. Towary przekazane przez organizację wypełniły pokład samolotu, który wystartował z międzynarodowego centrum logistycznego w Memphis i dotarł do Port-au-Prince. Były to lekarstwa, sprzęt medyczny, zestawy higieniczne oraz namioty, które mogą posłużyć jako przenośne ośrodki opieki medycznej.
 
- Huragan Matthew był okrutnym, podwójnym ciosem dla Haiti. Nie tylko spowodował tragiczną śmierć i ogromne cierpienie wielu osób, ale zniszczył również placówki medyczne oraz infrastrukturę niezbędną podczas niesienia pomocy - stwierdził Thomas Tighe, prezes oraz dyrektor generalny Direct Relief. - Dlatego tak ważna jest zdecydowana, ukierunkowana reakcja, której istotnym elementem było zapewnienie transportu.

Drugi samolot, z ponad 15 tonami środków pierwszej pomocy przekazanych przez organizacje Medical Corps oraz Heart to Heart International dostarczył 11.000 zestawów higienicznych, lekarstw oraz środków medycznych.

Wysiłki związane z niesieniem pomocy są częścią inicjatywy FedEx Cares. Z myślą o tworzeniu szans i zmienianiu świata na lepsze, do 2020 roku FedEx zainwestuje w jej ramach 200 milionów dolarów w ponad 200 światowych społecznościach.

Ostatnio zmieniany wtorek, 08 listopad 2016 10:06

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj