logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Dachser i dwunastotonowe krosna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzydzieści krajów docelowych, niezwykłe produkty, takie jak 12-tonowe krosna tkackie i części zamienne do nich oraz jeden punkt kontaktowy koordynujący cały proces - tak wygląda łańcuch dostaw Lindauer Dornier GmbH i Dachser.

     Globalny operator logistyczny Dachser przetransportował dwunastotonowe krosno tkackie drogą powietrzną z regionu Jeziora Bodeńskiego w Niemczech do Osaki w Japonii dla swojego klienta, Lindauer Dornier GmbH - światowego producenta maszyn tkackich.

- Tego rodzaju specjalistyczny transport wymaga planowania z wyprzedzeniem. Ponieważ jest to luksus, na który możemy sobie pozwolić, naprawdę wymagającą kwestią jest dostarczanie części zamiennych na całym świecie przy okresie realizacji zlecenia wynoszącym często tylko kilka godzin - mówi Daniele Borrescio, kierownik ds. sprzedaży w Dachser Air & Sea Logistics w Kaufbeuren.

   Szybka, elastyczna, optymalna pod względem kosztów - taka jest zdaniem Borrescio współpraca zapoczątkowana 1 marca 2009 r. z oficjalnie certyfikowanym znanym nadawcą - Lindauer Dornier. Dachser odpowiada za całą logistykę dotyczącą dostaw części zamiennych dla spółki w sektorze lotniczych przewozów towarowych, zapewniając, aby krosna i maszyny specjalne oraz części zamienne były w dobrym stanie. Dachser Air & Sea Logistics przesyła części drogą powietrzną do ponad 30 miejsc na całym świecie. Zajmuje się również kwestią odprawy celnej w państwach dystrybucji. Codziennie oddział Dachser w Kaufbeuren wykorzystuje własną flotę pojazdów i kierowców, aby odebrać towary z fabryk Dornier w Lindau i w pobliskim Esseratsweiler.

- Zapewniliśmy klientowi jeden punkt kontaktowy koordynujący wszystkie zapytania i przesyłki Dornier. Chociaż oddział w Kaufbeuren nie ma bezpośrednich połączeń z międzynarodowym terminalem lotniczym cargo, realizujemy wszystkie etapy międzynarodowego przewozu towarów drogą powietrzną dla Lindauer Dornier GmbH. Począwszy od danych lotniczych do dowodów dostawy, spełniamy każde życzenie klienta - wyjaśnia Borrescio.

   Wyniki mówią same za siebie: corocznie oddział w Kaufbeuren wysyła około 1600 przesyłek o wadze około 220 ton. Są to zarówno małe części, jak i ogromne maszyny.

Ostatnio zmieniany piątek, 14 lipiec 2017 07:40

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj