logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Deklaracja Odrzańska podpisana

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jerzy Materna, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wziął udział w uroczystości podpisania Deklaracji Odrzańskiej, która odbyła się podczas  V Konferencji "Odrzańska Droga Wodna - Zagrożenia, Perspektywa, Znaczenie dla Gospodarki" w Opolu.

    Deklaracja Odrzańska to dokument, który wyraża wolę udziału w efektywnym wykorzystaniu możliwości, jakie daje przywrócenie transportu wodnego na Odrzańskiej Drodze Wodnej, poprzez wsparcie przez samorządy terytorialne w województwie opolskim inicjatyw w sektorze biznesowym, naukowo-badawczym oraz kultury i turystyki. Dla gospodarki oznacza uwzględnienie w planowanych działaniach biznesowych udziału transportu wodnego w obrocie surowcami i towarami.

- Dzisiejsza uroczystość w Opolu jest dla naszego ministerstwa niezwykle ważna. Rozpoczynamy studium wykonalności, wszelkie dane dotyczące chociażby wykorzystania ekonomicznego są niezmiernie istotne. Dzięki tak wspaniałemu poparciu samorządu, przedstawicieli biznesu i gospodarki, rozwijamy się, idziemy do przodu - mówił minister. Zapowiedział również, że zaproponuje pozostałym województwom skupionym wokół Odry, podpisanie podobnej deklaracji.

   Pod dokumentem podpisało się 21 samorządowców, wśród nich: Prezydent Miasta Opola, Prezydent Kędzierzyna-Koźla, starostowie powiatów: brzeskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, opolskiego i krapkowickiego oraz burmistrzowie i wójtowie opolskich gmin w ciągu biegu Odry. Deklarację podpisały również strategiczne opolskie przedsiębiorstwa, działające na rynku, zarówno krajowym jak i międzynarodowym, z branż: cementowej, petrochemicznej, metalowej i energetycznej. Swój podpis złożyli przedstawiciele zarządów: Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., Petrochemii - Blachownia S.A., Fabryki Aparatury i Urządzeń "FAMET" S.A., Górażdże Cement S.A., Kędzierzyn-Koźle Terminale Sp. z o.o., Cementowni ODRA S.A.
   Deklarację współpracy na rzecz rewitalizacji Odry wyraziło również sześć organizacji gospodarczych z województwa opolskiego: Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, Opolska Izba Gospodarcza oraz Stowarzyszenie "Park Przemysłowy Metalchem", Przewodniczący Naczelnej Organizacji Technicznej Rada w Opolu i Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

  
   Źródło: MGMiŻŚ

Ostatnio zmieniany piątek, 15 wrzesień 2017 12:58

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku…

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku 2017

7 grudnia br., podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji, w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, ogłoszone...

DHL i przedsiębiorcy łączą siły podczas DHL Innovation Day 2017

DHL i przedsiębiorcy łączą siły podczas DHL Innovation Day 2017

7 grudnia br. firma DHL zgromadziła czołowych liderów i start-upy w dziedzinie logistyki i technologii,...

Strategiczna współpraca Grupy Azoty i CTL Logistics

Strategiczna współpraca Grupy Azoty i CTL Logistics

Grupa Azoty podpisała porozumienie z CTL Logistics w sprawie m.in. przejęcia spółek celowych, a tym...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj