logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Nowoczesne usługi w branży transportowej

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Faktoring dedykowany firmom transportowym pozwala na szybką zapłatę za wykonane zlecenie. Z kolei wsparcie prawników z wąską specjalizacją pozwala na ochronę interesów przewoźnika. Finanse i ubezpieczenia, zaawansowana certyfikacja oraz najnowsze narzędzia - rynek eksperckich usług dla transportu szybko się rozwija. Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland 2017 są okazją do wymiany wiedzy o optymalnych rozwiązaniach dla branży.

    Sektor TSL wymaga własnej gamy usług, które usprawniają działania wszystkich uczestników łańcucha dostaw. W czasie V Międzynarodowych Targów Transportu i Spedycji TransPoland 2017 spółki tworzące Grupę Trans.eu przedstawią ułatwienia wpływające na rozwój firm w branży.

   Zabezpieczenie finansów w transporcie
Dopasowanie odpowiednich rozwiązań finansowych oznacza zachowanie płynności finansowej - zwłaszcza w przypadku nieterminowego płacenia za zlecenia transportowe. Jak pokazują dane aż 55% faktur nie jest regulowanych o czasie, dlatego faktoring zyskuje na popularności w branży. Dzięki tej usłudze zleceniodawcy otrzymują zapłatę za zrealizowane cele transportowe nawet w 48 godzin. Jednak w przypadku zaległych płatności, konieczna może okazać się pomoc windykatorów. Specjaliści wyjaśnią, jak oferta TransFactor i TransInkasso wspiera finanse przedsiębiorstwa z sektora TSL.

   Optymalna polisa OC/AC
Kolejny ważny temat dotyczy ubezpieczeń transportowych. Obowiązkowe polisy różnią się sumami gwarancyjnymi, klauzulami i wysokością składek. Liczy się nie tylko niska miesięczna opłata, ale przede wszystkim ochrona przed każdym ryzykiem. Spółka TransBrokers zajmuje się negocjacjami korzystnych warunków ubezpieczeniowych dla przewoźników i spedytorów. Brokerzy doradzą uczestnikom wydarzenia, jak zmniejszyć miesięczne wydatki na polisy AC i OC, przy jednoczesnym wzmocnieniu bezpieczeństwa firmy.

   Bezpieczny łańcuch dostaw - jak dbać o interesy firmy?
Nie tylko ubezpieczenie służy ochronie przedsiębiorstwa i transakcji: liczy się też odpowiednia certyfikacja. Nowością w Polsce jest ISO 28000 dla branży TSL, czyli międzynarodowa norma systemu zarządzania łańcuchem dostaw. Rozwiązanie wyróżnia tylko kilka przedsiębiorstw w kraju. O tym, jak wygląda audyt i kto może starać się o certyfikat, opowiedzą eksperci Trans28000. Dodatkowym krokiem w stronę bezpiecznej firmy jest wsparcie kancelarii prawnej, która specjalizuje się w obsłudze firm transportowych. Prawnicy TransLawyers opierają się na doświadczeniu w dziedzinie prawa transportowego. Oznacza to szybkie działanie, gdy w grę wchodzi zabezpieczenie interesów przewoźnika w transporcie międzynarodowym, rozwiązanie sporu z kontrahentem lub ubezpieczycielem.

   Zarządzanie transportem i optymalizacja przestrzeni ładunkowej
Profesjonaliści działają w oparciu o narzędzia, które automatyzują codzienne obowiązki. Systemy pozwalające na zarządzanie zleceniami, optymalizację kosztów i monitoring płatności zyskują nowe funkcjonalności dopasowane do potrzeb firm transportowych. Są dostępne online, więc nie ma potrzeby tworzenia odrębnej infrastruktury i planowania wdrożeń. System FireTMS umożliwia także na ocenę rentowności zleceń i zysków, które przynoszą konkretne pojazdy. Dodatkowym wsparciem są planery przestrzeni ładunkowej online, takie jak Goodloading. Dzięki nim można optymalnie dobrać pojazd i ułożyć przewożone nim towary - narzędzie usprawnia pracę logistykom.

    Tylko eksperci, którzy zdobywają specjalistyczne doświadczenie, potrafią dopasować rozwiązania do potrzeb wszystkich uczestników łańcucha dostaw.  Specjaliści Grupy Trans.eu będą dostępni od 8 do 10 listopada na stoisku nr D21 w Hali 3,  EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14.

Ostatnio zmieniany piątek, 03 listopad 2017 09:15

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj