logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Volkswagen Financial Services AG inwestuje w Truck Parking Europe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Volkswagen Financial Services AG (VWFS) nabyła większościowy pakiet, stanowiący 75,1% udziałów w spółce Truck Parking Europe należącej do PTV Group. Celem jest dalsze umacnianie wiodącej pozycji rynkowej największej platformy do rezerwacji (bezpiecznych) miejsc parkingowych dla ciężarówek w Europie, dalsze zapewnianie bezpiecznego środowiska pracy dla kierowców ciężarówek i usprawnianie pracy kierowników logistyki.

Dzięki darmowej aplikacji na systemy Android i iOS oraz witrynie app.truckparkingeurope.com, Truck Parking Europe oferuje szeroki zakres usług dla kierowców ciężarówek, logistyków i dyspozytorów, jak również operatorów parkingów. Usługi te to m.in.: filtrowanie i wyszukiwanie (bezpiecznych) miejsc parkingowych dla ciężarówek, uwzględnianie postojów parkingowych podczas planowania trasy, kontakt z innymi kierowcami ciężarówek, możliwość zgłaszania zainteresowania wynajęciem bezpiecznych miejsc parkingowych dla ciężarówek oraz ogłaszania miejsc do wynajęcia oraz rezerwowania i opłacania miejsc parkingowych online.

Transakcja z wartością dodaną dla kierowców i kierowników logistyki
Wspólne przedsięwzięcie VWFS i Truck Parking Europe pozwoli na dalsze umacnianie i rozwijanie pozycji na rynku mobilnych usług logistycznych na terenie Europy.

- Nabycie udziałów w Truck Parking Europe stanowi idealne uzupełnienie naszej dotychczasowej działalności w dziedzinie transportu i rozszerzenie naszej oferty usług - powiedział o przeprowadzonej inwestycji Gerhard Künne, dyrektor generalny działu mobilności w VWFS.

- Dzięki strategicznemu wsparciu ze strony grupy Volkswagen, możemy jeszcze w większym stopniu połączyć naszą infrastrukturę parkingową dla ciężarówek z systemami planowania, logistyki i komunikacji, przyczyniając się w ten sposób do zapewniania bezpieczniejszego środowiska pracy dla kierowców, ograniczania poszukiwań miejsc parkingowych, redukowania przypadków kradzieży ładunku oraz poprawy efektywności pracy logistyków i dyspozytorów - zaznaczył dyrektor zarządzający Truck Parking Europe Niels de Zwaan.

- Transakcja ta jest kamieniem milowym w krótkiej, ale naznaczonej wieloma sukcesami historii firmy Truck Parking Europe. W przyszłości nowe funkcje będą stanowić wartość dodaną, zintegrowaną z naszym oprogramowaniem do planowania trasy, pomagając firmie w dalszym umacnianiu pozycji na rynku - dodał Vincent Kobesen, dyrektor generalny PTV Group. 

Firma Truck Parking Europe powstała cztery lata temu i należy, jako spółka w pełni zależna od PTV Planung Transport Verkehr AG, do międzynarodowej grupy PTV. Na platformę składa się aplikacja mobilna, serwis internetowy oraz unikalna platforma do dokonywania rezerwacji i płatności. Interfejs API został zintegrowany z wiodącymi programami do planowania i logistyki od PTV, takimi jak: xServer i PTV Navigator oraz programami do nawigacji firm TomTom i Daimler Fleetboard.
Truck Parking Europe to największa społeczność kierowców ciężarówek na terenie Europy. Dedykowana platforma udostępnia informacje na temat 34.000 miejsc parkingowych dla ciężarówek w całej Europie. Na platformie Truck Parking Europe zgromadzono dane na temat najbezpieczniejszych miejsc parkingowych dla ciężarówek w Europie, co czyni ją największą platformą rezerwacji na terenie Europy.

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 luty 2019 11:01

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj