logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

800 nadwozi wymiennych dla sieci krajowej DB Schenker

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DB Schenker modernizuje sieć krajową i wdraża nadwozia wymienne. Nowe rozwiązanie zapewnia lepsze wykorzystanie pojazdów i bezpieczniejszy transport towarów.

DB Schenker wymienia tradycyjnie stosowane naczepy na nadwozia wymienne (zwane też swap body lub BDF) do obsługi połączeń międzyterminalowych w polskiej sieci logistycznej. Docelowo operator wprowadzi 800 nadwozi wymiennych.

- W dynamicznie zmieniającym się świecie podejmujemy działania, które pozwolą nam sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów. Konsekwentnie budujemy kulturę Lean i eliminujemy marnotrawstwa. Inwestycja w nadwozia wymienne to ważny krok w doskonaleniu naszej sieci. Celem jest wzrost efektywności i podniesienie jakości operacji - mówi Marek Skowroński, Vice President Land Transport Cluster North East Europe w DB Schenker.

Do tej pory, w sieci krajowej DB Schenker wdrożonych zostało blisko 200 nadwozi wymiennych. Operator podpisał dodatkowo umowę na zakup ciągników terminalowych, które są niezbędne do obsługi nowego procesu w oddziałach. Dostawy realizowane są sukcesywnie od października 2018 roku.
Nowe nadwozia umożliwią lepsze wykorzystanie taboru i, dzięki podwójnej podłodze, ograniczenie potencjalnych uszkodzeń transportowanych przesyłek. Nadwozia wymienne pozwolą też na większe wypełnienie towarami, co wiąże się z mniejszą liczbą pojazdów na drogach i niższą emisją spalin. Dla klientów oznacza to wyższą jakość usług i mniejszy ślad węglowy.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 marzec 2019 09:33

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj