logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

SuperDrob SA stosuje standardy GS1

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pracując w branży spożywczej spółka SuperDrob SA stanęła przed koniecznością wprowadzenia standardu oznakowania produktu, tak aby informacje o pochodzeniu, ilości, wadze czy dacie przydatności do spożycia były czytelne dla wszystkich w całym łańcuchu dostaw, od producenta, poprzez przewoźnika, dystrybutora aż do detalisty zarówno w Polsce jak i zagranicą.

WDROŻENIE I KORZYŚCI

Rozwiązaniem było wdrożenie oznakowania produktu etykietą logistyczną zgodną ze standardem GS1. Na początek firma zdecydowała się wdrożyć GS1 w zakładzie w Łodzi. Standard ten umożliwia wykorzystywanie jednoznacznych numerów identyfikacyjnych na całym świecie. Kody kreskowe są nośnikiem informacji w łańcuchu dostaw, w którym wszyscy uczestnicy porozumiewają się wspólnym językiem. W wymianie handlowej zgodnej z systemem GS1 ważne jest, aby każdy uczestnik łańcucha dostaw miał  ustandaryzowany kod.

- Wybraliśmy oprogramowanie firmy SKK, ponieważ ma ono intuicyjny interfejs użytkownika i jest proste w obsłudze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości usług jak i ze współpracy z SKK – mówi pan Marek Rzepecki z SuperDrob SA.

Oprogramowanie SKK Etykieta Logistyczna GS1 to zaawansowany system drukowania etykiet logistycznych, niewymagający od użytkownika znajomości podstaw systemu GS1. Wymiana danych z systemem zewnętrznym następuje automatycznie i nadzoruje nadawanie numerów SSCC.
W etykiecie zawarte są dane na temat produktu takie jak:

- IZ 02 – GTIN jednostek handlowych zawartych w jednostce logistycznej (CONTENT/ZAWARTOŚĆ)
- IZ 37 – liczba jednostek handlowych zawartych w jednostce logistycznej (COUNT/LICZBA)
- IZ 15 – najlepsze do (RRMMYY) (BEST BEFORE/NAJLEPSZE DO)
- IZ 10 – numer serii lub partii produkcyjnej (BATCH/LOT/DERIA)
- IZ 310(n) – waga netto (NET WEIGHT(kg)/WAGA NETTO(kg))
- IZ 11 – data produkcji (RRMMYY) (PROD DATE/DATA PROD.)
- IZ 00 – Seryjny Numer Jednostki Logistycznej (SSCC)

- Największymi korzyściami jest spełnienie wymagań naszych klientów, jak również usprawnienie oznakowania wyrobów. Planujemy w najbliższej przyszłości podobne wdrożenie w zakładzie w Karczewie – dodaje Marek Rzepecki.

DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ
Firmą integratorską, która przeprowadziła wdrożenie systemu drukowania etykiet logistycznych jest SKK - Systemy Kodów Kreskowych S.A. z Krakowa, która na polskim rynku funkcjonuje od roku 1992.  SKK S.A. od 2009 roku, jest również Partnerem w Programie Współpracy z Dostawcami Rozwiązań, a jej autorskie rozwiązanie SKK Etykieta Logistyczna GS1, po przejściu procedury audytu uzyskało prawo posługiwania się znakiem „Zgodny z GS1”. Znak ten jest gwarancją tego, że produkt Dostawcy Rozwiązań spełnia wszelkie wymagania niezbędne do wdrożenia i/lub stosowania zgodnie z globalnymi standardami GS1.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 kwiecień 2013 14:20

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj