logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

V Ogólnopolski Kongres Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse 2013

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2013-11-13

Data zakończenia: 2013-11-14

Miejsce konferencji: Warszawa, Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, ul. Żwirki i Wigury 1

Organizator: Forum Press Sp. z o.o.

13-14 listopada w Warszawie odbędzie się piąta edycja Ogólnopolskiego Kongresu Magazynowania i Logistyki MODERN WAREHOUSE, organizowanego przez redakcję czasopism branżowych "Nowoczesny Magazyn", "Logistyka a Jakość" oraz portal NM.pl.

Program tegorocznego kongresu oparty jest na sześciu głównych wyzwaniach stojących przed szefami logistyki w roku 2013, które wysondowała redakcja "Nowoczesnego Magazynu".
Tych 6 wyzwań to:

I SZCZUPŁY MAGAZYN - obszar, w którym przedstawione zostaną technologie, nowe usługi, koncepcje działania magazynu, dzięki którym te same procesy magazynowe można realizować efektywniej. BENCHMARK: Jak porównać efektywność pracy różnych magazynów - o innej powierzchni, z inną infrastrukturą i w których składowany jest odmienny towar? Jak ocenić który z nich jest bardziej rentowny? Zarówno w jednej sieci dystrybucyjnej, jak i porównując się do konkurencji?
II LOGISTYKA A WYNIK FIRMY - kardynalnym błędem logistyka w roku 2013 jest więc brak odpowiedzialności za sprzedaż. Jak to zmienić? Jak wyłapać mocne i słabe strony swojej logistyki oraz mocne i słabe strony logistyki konkurentów? Jak wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski? KROK PO KROKU przeanalizowane zostaną strategie tych polskich firm, które wygrywają walkę z konkurencją wysoką jakością obsługi zleceń.
III ZUŻYCIE ENERGII - na rynku nie brakuje ofert, deklarujących ograniczenie kosztów zużycia energii. Pytanie tylko ile trzeba zainwestować, żeby faktycznie oszczędzać? Na kongresie omówione zostaną energooszczędne inwestycje. ANALIZA: Automatycznie i oszczędnie? Producenci nowoczesnych regałów automatycznych zapewniają, że zaawansowana automatyka nie oznacza gigantycznych kosztów bieżącej eksploatacji. Przeanalizowane zostaną koszty automatyki na konkretnych przykładach.
IV BEZPIECZEŃSTWO - logistyk musi realnie oceniać zagrożenia, które czekają na podległych mu pracowników, towar składowany w magazynie i podlegający mu obiekt. Czy potrzebuje audytu bezpieczeństwa, aby faktycznie ocenić ryzyko? A może z pomocą przychodzą nowoczesne technologie? KROK PO KROKU: Czy logistyk może kompetentnie odpowiadać za poziom bezpieczeństwa w magazynie czy w Twojej firmie potrzebny jest menedżer ds. bezpieczeństwa, który każdego dnia koncentruje się na odpowiednim poziomie ochrony? Przedstawione zostaną za i przeciw obydwu rozwiązań.
V MOTYWOWANIE ZESPOŁU - działanie na styku kilku działów i odpowiedzialność za wiele, często odbywających się równolegle procesów, generuje konflikty. Jak je skutecznie przewidywać, odpowiednio diagnozować i sprawnie rozwiązywać? ANALIZA PRZYPADKU: Jak owocnie współpracować z agencją zatrudnienia przy nieregularnych zleceniach. Jak zapisy w umowie sprawią, że agencja dostarczy tylko kompetentnych pracowników?
VI POSZUKIWANIE INSPIRACJI - najskuteczniejsi logistycy to wizjonerzy. Ciągle szukają inspiracji do usprawnień, które pozwolą realizować procesy logistyczne jeszcze bardziej niezawodnie. Nie boją się też innowacji. Czy polskie magazyny mają się czego wstydzić w stosunku do swoich odpowiedników na świecie? Czy wykorzystujemy wszystkie nowinki technologiczne, które z powodzeniem są już stosowane poza granicami naszego kraju? Cała logistyczna Europa czeka już na przyszłoroczne targi CeMAT, które co trzy lata nadają kierunek rozwoju branży. Co czeka logistykę w najbliższych latach?

Jubileuszowy MODERN WAREHOUSE to także:
GOŚĆ SPECJALNY - po raz pierwszy gościem Kongresu będą eksperci z cenionego na całym świecie Fraunhofer Institute für Materialfluss und Logistik, którzy zaprezentują wyniki swoich autorskich badań i zaprezentują najnowsze trendy w logistyce światowej.
NOWOŚĆ 2013! SESJE NETWORKINGOWE - dwudniowy panel spotkań w małych, kilkunastoosobowych grupach z prelegentami, którzy poszerzą zagadnienia prezentowane w trakcie wykładów.
JUBILEUSZ 40-LECIA KODÓW KRESKOWYCH - dzięki współpracy z poznańskim Instytutem Logistyki i Magazynowania tegoroczny kongres wpisuje się w obchody 40-lecia kodów kreskowych. Jaką drogę przeszedł przez ten czas kod kreskowy i w jakim kierunku zmierza rozwój automatycznej identyfikacji w logistyce?

Więcej o wydarzeniu na stronie www kongresu.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Transport a rewolucja cyfrowa

Transport a rewolucja cyfrowa

Automatyzacja procesów, blockchain, algorytmy VRP, hyperloop, aplikacje mobilne, Big Data, sensory, Internet Rzeczy - oto...

Twórcy Yanosika zmniejszą wydatki na zużycie paliwa?

Twórcy Yanosika zmniejszą wydatki na zużycie paliwa?

Firma Neptis S.A., twórca i operator znanego w Polsce systemu dla kierowców Yanosik, wprowadziła innowacyjną...

Trolejbusowa ekspansja Solarisa w Europie

Trolejbusowa ekspansja Solarisa w Europie

Z początkiem października przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali z przewoźnikiem UAB Kauno...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj