logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

VI Ogólnopolski Kongres Magazynowania i Logistyki MODERN WAREHOUSE

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2014-11-19

Data zakończenia: 2014-11-20

Miejsce konferencji: Warszawa, DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw

Organizator: Forum Media Polska

19-20 listopada br. w Warszawie odbędzie się VI edycja Ogólnopolskiego Kongresu MODERN WAREHOUSE organizowanego przez czasopisma branżowe "Nowoczesny Magazyn" i "Logistyka a Jakość". W tym roku program kongresu czeka prawdziwa rewolucja.
 
Doroczne spotkanie logistyków będzie trwało nadal dwa dni, ale liczba prelekcji zwiększy się aż dwukrotnie dzięki wyspecjalizowanym sesjom tematycznym, które będą miały miejsce w drugiej połowie obu dni. Po części plenarnej sala kongresowa zostanie podzielona na trzy, równolegle odbywające się sesje tematyczne. Zagadnienia magazynowe, które są domeną Kongresu MODERN WAREHOUSE, będą analizowane z szerszej perspektywy całego łańcucha dostaw w ramach sesji tematycznych:

SESJA I – Wyzwania branży magazynowej,
SESJA II – Bolączki obsługi sprzedaży w e-commerce,
SESJA III – Dystrybucja bez potknięć.
 
Tematyka sesji plenarnych:
 
TEMAT I – POLSKA W BUDOWIE, CZYLI SPEKULACJE NA TEMAT POWIERZCHNI MAGAZYNOWYCH
Rynek magazynowy w Polsce wstaje z kolan – w połowie roku 2014 w budowie znajdowało się rekordowe 850 tys. mkw. i w końcu deweloperzy ogłosili budowę obiektów spekulacyjnych. Pierwszy raz od 6 lat podjęli ryzyko rozpoczęcia budowy bez podpisanej umowy najmu.
 
TEMAT II – ROK 2014 = CZAS MASZYN Z DRUGIEJ RĘKI
Z roku na rok rośnie sprzedaż maszyn i urządzeń magazynowych z drugiej ręki. Obecnie używane widlaki stanowią już ponad połowę ogółu maszyn kupowanych w naszym kraju. Nie brakuje opinii, że w najbliższych latach udział ten nie tylko nie zmaleje, ale jeszcze się zwiększy.
 
TEMAT III – LOGISTYK W BEZPOŚREDNIM STARCIU Z KLIENTEM INDYWIDUALNYM
Rynek e-commerce ewoluuje bardzo szybko. Przepisy, które go regulują, są coraz bardziej restrykcyjne, przez co koszty obsługi sprzedaży przez internet rosną, a procesy logistyczne są coraz bardziej skomplikowane. Logistycy stają przed faktem sprawnego zorganizowania procesu, który stanowi promil wszystkich operacji logistycznych, ale niezwykle istotny wizerunkowo.

TEMAT IV – FAKTY I MITY NA TEMAT MIERZENIA EFEKTYWNOŚCI LOGISTYKI
Podczas ubiegłorocznej edycji Kongresu MODERN WAREHOUSE zaprezentowano platformy benchmarkingowe dostępne dla logistyków w Polsce, które pozwalają porównać efektywność logistyki z innymi podmiotami działającymi na polskim rynku.

TEMAT V – SKUTECZNE STRATEGIE DYWERSYFIKACJI RYZYKA W ŁAŃCUCHU DOSTAW
Sytuacja makroekonomiczna na rynkach międzynarodowych w bardzo krótkim czasie potrafi rykoszetem odbić się nie tylko na globalnych łańcuchach dostaw, ale także tych o zasięgu krajowym. Jak przekuć zagrożenie, które dotknęło logistyka zarządzającego kryzysową sytuacją, w sukces i zminimalizować ryzyko prowadzenia międzynarodowego biznesu?
 
Po raz pierwszy też najgorętsze tematy w branży zostaną omówione w trakcie specjalnych dyskusji, do których zostaną zaproszeni uczestnicy Kongresu. Każdy będzie mógł się podzielić swoimi doświadczeniami, dzięki czemu Kongres nabierze jeszcze bardziej praktycznego charakteru. Jeszcze bardziej, ponieważ teorię – jak co roku zresztą – ograniczono na Kongresie do minimum, zapraszając do poprowadzenia prelekcji logistyków-praktyków. To ich doświadczenia z wdrożeń innowacyjnych projektów są najcenniejszą inspiracją dla uczestników. Oczywiście nie zabraknie przykładów innowacji, inwestycji i skutecznych optymalizacji oraz kolejnej, trzeciej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarzyków.
 
Więcej informacji o wydarzeniu: www.modern-warehouse.pl

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj