logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

VI Ogólnopolski Kongres Magazynowania i Logistyki MODERN WAREHOUSE

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2014-11-19

Data zakończenia: 2014-11-20

Miejsce konferencji: Warszawa, DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw

Organizator: Forum Media Polska

19-20 listopada br. w Warszawie odbędzie się VI edycja Ogólnopolskiego Kongresu MODERN WAREHOUSE organizowanego przez czasopisma branżowe "Nowoczesny Magazyn" i "Logistyka a Jakość". W tym roku program kongresu czeka prawdziwa rewolucja.
 
Doroczne spotkanie logistyków będzie trwało nadal dwa dni, ale liczba prelekcji zwiększy się aż dwukrotnie dzięki wyspecjalizowanym sesjom tematycznym, które będą miały miejsce w drugiej połowie obu dni. Po części plenarnej sala kongresowa zostanie podzielona na trzy, równolegle odbywające się sesje tematyczne. Zagadnienia magazynowe, które są domeną Kongresu MODERN WAREHOUSE, będą analizowane z szerszej perspektywy całego łańcucha dostaw w ramach sesji tematycznych:

SESJA I – Wyzwania branży magazynowej,
SESJA II – Bolączki obsługi sprzedaży w e-commerce,
SESJA III – Dystrybucja bez potknięć.
 
Tematyka sesji plenarnych:
 
TEMAT I – POLSKA W BUDOWIE, CZYLI SPEKULACJE NA TEMAT POWIERZCHNI MAGAZYNOWYCH
Rynek magazynowy w Polsce wstaje z kolan – w połowie roku 2014 w budowie znajdowało się rekordowe 850 tys. mkw. i w końcu deweloperzy ogłosili budowę obiektów spekulacyjnych. Pierwszy raz od 6 lat podjęli ryzyko rozpoczęcia budowy bez podpisanej umowy najmu.
 
TEMAT II – ROK 2014 = CZAS MASZYN Z DRUGIEJ RĘKI
Z roku na rok rośnie sprzedaż maszyn i urządzeń magazynowych z drugiej ręki. Obecnie używane widlaki stanowią już ponad połowę ogółu maszyn kupowanych w naszym kraju. Nie brakuje opinii, że w najbliższych latach udział ten nie tylko nie zmaleje, ale jeszcze się zwiększy.
 
TEMAT III – LOGISTYK W BEZPOŚREDNIM STARCIU Z KLIENTEM INDYWIDUALNYM
Rynek e-commerce ewoluuje bardzo szybko. Przepisy, które go regulują, są coraz bardziej restrykcyjne, przez co koszty obsługi sprzedaży przez internet rosną, a procesy logistyczne są coraz bardziej skomplikowane. Logistycy stają przed faktem sprawnego zorganizowania procesu, który stanowi promil wszystkich operacji logistycznych, ale niezwykle istotny wizerunkowo.

TEMAT IV – FAKTY I MITY NA TEMAT MIERZENIA EFEKTYWNOŚCI LOGISTYKI
Podczas ubiegłorocznej edycji Kongresu MODERN WAREHOUSE zaprezentowano platformy benchmarkingowe dostępne dla logistyków w Polsce, które pozwalają porównać efektywność logistyki z innymi podmiotami działającymi na polskim rynku.

TEMAT V – SKUTECZNE STRATEGIE DYWERSYFIKACJI RYZYKA W ŁAŃCUCHU DOSTAW
Sytuacja makroekonomiczna na rynkach międzynarodowych w bardzo krótkim czasie potrafi rykoszetem odbić się nie tylko na globalnych łańcuchach dostaw, ale także tych o zasięgu krajowym. Jak przekuć zagrożenie, które dotknęło logistyka zarządzającego kryzysową sytuacją, w sukces i zminimalizować ryzyko prowadzenia międzynarodowego biznesu?
 
Po raz pierwszy też najgorętsze tematy w branży zostaną omówione w trakcie specjalnych dyskusji, do których zostaną zaproszeni uczestnicy Kongresu. Każdy będzie mógł się podzielić swoimi doświadczeniami, dzięki czemu Kongres nabierze jeszcze bardziej praktycznego charakteru. Jeszcze bardziej, ponieważ teorię – jak co roku zresztą – ograniczono na Kongresie do minimum, zapraszając do poprowadzenia prelekcji logistyków-praktyków. To ich doświadczenia z wdrożeń innowacyjnych projektów są najcenniejszą inspiracją dla uczestników. Oczywiście nie zabraknie przykładów innowacji, inwestycji i skutecznych optymalizacji oraz kolejnej, trzeciej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarzyków.
 
Więcej informacji o wydarzeniu: www.modern-warehouse.pl

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

International Automotive Business Meeting

International Automotive Business Meeting

Rozpoczęła się rejestracja na International Automotive Business Meeting, najważniejsze biznesowe spotkanie branży motoryzacyjnej.

Udana transakcja Danfoss Power Solutions na Bielanach Wrocławskich

Udana transakcja Danfoss Power Solutions na Bielanach Wrocławskich

Firma Danfoss Power Solutions podpisała umowę najmu 11 088 m kw. powierzchni biurowo-magazynowej w parku...

Australia w ofercie KLM

Australia w ofercie KLM

KLM i australijskie linie Qantas podpisały umowę o wspólnym oferowaniu lotów (tzw. code-share), aby wzbogacić...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj