logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Konferencja "Logistyka, Inwestycje, Przyszłość"

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2019-03-27

Data zakończenia: 2019-03-27

Miejsce konferencji: Gliwice, Hotel Silvia Gold, ul. Studzienna 8

Organizator: Miasto Gliwice, Bluevine Consulting Sp. z o.o.

Konferencja "Logistyka, Inwestycje, Przyszłość" już na trwałe wpisała się w krajobraz Gliwic. Cykliczne spotkanie, w którym co roku biorą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, inwestorzy, deweloperzy oraz ludzie nauki służy tworzeniu wspólnych projektów podnoszących konkurencyjność miasta.

Zmiana zachowań konsumenckich, wzrost znaczenia handlu na linii Europa - Azja, ewolucja technologii, wzrost sektora e-commerce, robotyzacja magazynów, elektromobilność w transporcie, czy w końcu wykorzystanie dronów i wirtualnej rzeczywistości - to nie futuryzmy, to dziejąca się na naszych oczach ewolucja, przed jaką stoi nie tylko branża.
Zmiany te wymuszają nie tylko potrzebę rewizji linii produkcyjnej i łańcuchów dostaw, ale w równym stopniu kompetencji zatrudnionych i zatrudnianych pracowników.
Z badań opracowanych przez PwC wynika, że blisko 60% zarządzających uważa, że wciąż dużym wyzwaniem jest pozyskanie do współpracy osób z kompetencjami w obszarze technologii cyfrowej / digital. Zmiany technologiczne wymuszają ponadto reorganizację pracy oraz nowy sposób zarządzania kadrami. Coraz większego znaczenia nabierają też tzw. kompetencje przyszłości, m.in.: umiejętność szybkiego uczenia się, otwartości na zmiany, czy krytyczne myślenie. Przyszłość wymagać od nas będzie stworzenia nowego wizerunku pomiędzy technologiami a predyspozycjami pracownika, wizerunku, który zmieni zarówno sposób pracy jak i sposób prowadzonej działalności.

Jak się na te zmiany przygotować? Jakie inwestycje należy zaplanować, by zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną oraz zyski?
Odpowiedzi na te i inne pytania postarają się udzielić prelegenci zaproszeni na Konferencję "Logistyka, Inwestycje, Przyszłość".

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie:  http://bluevine.pl/konferencja/logistyka-inwestycje-przyszlosc-2019/

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom bezpieczeństwa na przejazdach…

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych

#SzlabanNaRyzyko - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 2005 r. prowadzą Kampanię "Bezpieczny Przejazd -...

ROHLIG SUUS Logistics otwiera centrum w Panattoni Park Wrocław IX

ROHLIG SUUS Logistics otwiera centrum w Panattoni Park Wrocław IX

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, otwiera nowe centrum logistyczne ROHLIG SUUS Logistics...

Transport towarów niebezpiecznych z nowymi przepisami

Transport towarów niebezpiecznych z nowymi przepisami

Transport towarów niebezpiecznych musi przebiegać z zachowaniem wielu rygorystycznych wymogów. Najważniejszym dokumentem regulującym przepisy, których...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj