Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jaki kierunek kształcenia obrać

Jaki kierunek kształcenia obrać 5 lata 11 miesiąc temu #9063

  • WiciuWW
  • WiciuWW Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Jestem na drugim roku studiów licencjackich na Uniwersytecie Ekonomicznym. Studiuję Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, otóż za rok skończę licencjat i będę wybierał studia magisterskie. Otóż mam dylemat... Za kilka lat wejdę w życie zawodowe, prawdopodobnie będę pracował w rodzinnej firmie transportowej (Tabor czterdziestu aut). Chciałbym wykształcić się i zdobywać wiedzę w tym kierunku, w sensie chciałbym zdobywać jak najszerszą wiedzę o prosperowaniu takiej firmy, co zrobić, żeby usprawnić jej działanie, jak taką firmą zarządzać etc. Myślałem o studiach magisterskich na Politechnice na kierunku "transport", choć nie znam się na mechanice, bądź o "magisterce" na Uniwersytecie Ekonomicznym, na kierunku "logistyka". Jestem zakłopotany, bo chciałbym wybrać i kształcić się jak najbardziej w tym kierunku. Czy może ktoś z Was ma wiedzę i mógłby mi podpowiedzieć co wybrać, jak się kształcić, jak podejść do tematu.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 11 miesiąc temu przez WiciuWW.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki kierunek kształcenia obrać 5 lata 10 miesiąc temu #9083

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

a może warto tą sprawę skonsultować z osobami obecnie zarządzającymi tą firmą? Być może będą potrafili wskazać kierunek Pana studiów, tak aby ich profil najlepiej odpowiadał zwłaszcza przyszłym potrzebom tego przedsiębiorstwa? Wiele też oczywiście zależy od Pana osobistych predyspozycji i preferencji.

Życzę powodzenia i pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki kierunek kształcenia obrać 4 lata 6 miesiąc temu #9758

  • Szofer
  • Szofer Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
Mnie jest zawsze ciężko komuś doradzić B) gdyż ja myślę "po swojemu", jak "ja" bym zrobił i wybrał. Dobierając studia do własnej predyspozycji zastanów się w takim razie jak firma może działać za np. 10-15 lat. Czy przez ten okres nakład finansowy będzie skierowany na hmmm....rozbudowe floty i jej modernizacje ? Nowe, specjalistyczne zabudowy (np. cysterny, silosy) zamiast plandek ?
Jeżeli Cie to interesuje, jeżeli lubisz jeździć, znasz się na samochodach, na funkcjonowaniu transportu w praktyce wybierz transport a nie pożałujesz.

A może za te 10-15 lat oprócz powiększonego taboru samochodowego, na bazie pojawi się duży magazyn ? Nie tylko do przeładunków własnych samochodów...ale do obsługi transportu zewnętrznego, może jakaś firma oprócz współpracy w zakresie transportu postawi podpisać umowę na obsługe z magazynowaniem ? Wtedy logistyka II stopnia wydaje się mieć sens, co nie :) ?

Można tak wypisywać i wypisywać, wybór powinieneś dokonać finalnie sam, (patrz pierwszy wers :P )
"Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.091 s.