Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przykładowa firma transportowa do opisania w pracy

Przykładowa firma transportowa do opisania w pracy 2 lata 10 miesiąc temu #10563

  • kamo1312
  • kamo1312 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Witam,
Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat: Realizacja zadań spedycyjnych w przedsiębiorstwie transportowym XYZ.
Mam problem ze znalezieniem materiału do 3 rozdziału. Rozdział ten nazwałem Ocena realizacji zadań spedycyjnych i transportowych w firmie XYZ. I chciałem tutaj opisać przykładową firmę transportową oraz przeprowadzić badanie ankietowe na temat oceny realizacji zadań spedycyjnych w tej firmie.
I mam problem ze znalezieniem jakiejś modelowej firmy transportowej, którą bym mógł opisać. Chodzi mi tutaj głownie o historie takiej firmy oraz o opis działalności transportowej i logistycznej wykonywanej przez taką firmę.
Czy jest może jakiś artykuł lub praca naukowa, z której mógłbym skorzystać do opisu takiej firmy?
Dziękuję za odp. i pozdrawiam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przykładowa firma transportowa do opisania w pracy 2 lata 10 miesiąc temu #10565

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

myślę, że artykuły naukowe tego typu można znaleźć np. w Google Scholar, ale sugeruję jeszcze skonsultować to zagadnienie z promotorem pracy magisterskiej. Moim zdaniem skopiowanie takiego opisu z opublikowanego artykułu może się spotkać z negatywną oceną recenzenta pracy. Znacznie wyżej zostanie natomiast oceniona samodzielna analiza działalności wybranego przedsiębiorstwa.

Życzę powodzenia i pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przykładowa firma transportowa do opisania w pracy 2 lata 10 miesiąc temu #10566

  • kamo1312
  • kamo1312 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Bardziej chodziło mi o znalezienie źródła, w którym byłaby po prostu opisana jakaś firma. Chodzi o informacje w stylu historia firmy transportowo-spedycyjnej, działalność logistyczna i transportowa w tej firmie. Co do oceny działania tych procesów, to nie potrzebuje gotowego opracowanie. Zależy mi na suchym opisie przykładowej firmy transportowej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przykładowa firma transportowa do opisania w pracy 2 lata 10 miesiąc temu #10568

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

wg mnie należałoby opisać historię i działalność firmy, w której będzie Pan badał i oceniał przebieg procesów. Wówczas praca dyplomowa będzie spójna, a jej treść będzie się rozwijała w sposób logiczny. Moim zdaniem należałoby więc nieco odwrócić kolejność działań. Najpierw powinien Pan spróbować znaleźć firmę, która zechce udostępnić jakieś informacje na temat swojej działalności, a następnie przeprowadzić badania. Dopiero mając ten etap za sobą, warto się zająć opisywaniem historii i działalności firmy. Zmarnuje Pan sporo czasu i inwencji na taki opis, a potem się okaże, że żadnych badań się nie uda przeprowadzić i cały rozdział trzeba będzie pisać od nowa.
Nie zaszkodzi skonsultować jeszcze tego zagadnienia z promotorem.

Życzę powodzenia i pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przykładowa firma transportowa do opisania w pracy 2 lata 6 miesiąc temu #10608

  • colorado
  • colorado Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
A może firma organizująca przewóz osób do Niemiec? Temat dosyć ciekawy i na pewno nie będzie problemu, aby przeprowadzić badanie ankietowe na temat oceny realizacji zadań transportowych w tej firmie.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 6 miesiąc temu przez Lukasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.103 s.