Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zapytanie dotyczące tematu pracy magisterskiej

Zapytanie dotyczące tematu pracy magisterskiej 16 lata 4 miesiąc temu #324

  • Aneska
  • Aneska Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Jestem studentkom II roku SUM Logistyki na AE w Poznaniu. Promotor polecił mi temat: Logistyczna obsługa klienta instytucjonalnego przez firmę transportową".
Prosiłabym o podanie mi kilku pozycji w literaturze odpowiednich do tego tematu, a także w jakie aspekty powinnam się zagłębić. Z tego, co tłumaczył Promotor mam skupić się na wartości tego klienta dla firmy transportowej. Tylko, co dokładnie zbadać? Wiem, że np.: badanie satysfakcji klienta, reklamacje i właśnie, co jeszcze? Z góry za wszelkie informację dziękuję.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp:Zapytanie dotyczące tematu pracy magisterskiej 16 lata 4 miesiąc temu #325

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

wiele użytecznych informacji może Pani znaleźć m.in. w następujących książkach:

- Chaberek M., Makro- i mikroekonomiczne aspekty wsparcia logistycznego, Gdańsk 2002
- Barcik R. (red.), Logistyka. Perspektywy u progu Wspólnej Europy. Materiały II Konferencji Naukowej "Nowoczesne Tendencje w Logistyce", Bielsko-Biała 2004
- Christopher M., Peck H., Ślusarczyk M., Logistyka marketingowa, Warszawa 2005
- Kempny D., Logistyczna obsługa klienta, Warszawa 2001
- Pokusa T., Logistyczna obsługa i lojalność klienta jako orientacje rynkowe, Opole 2001
- Rutkowski K. (red.), Logistyka dystrybucji. Specyfika. Tendencje rozwojowe. Dobre praktyki, Warszawa 2005

Myślę, że powinna Pani skupić się na elementach obsługi klienta takich jak:
- czas dostaw
- dostępność produktów
- elastyczność dostaw
- częstotliwość dostaw
- niezawodność dostaw
- kompletność dostaw
- dokładność dostaw
- dogodność składania zamówień
- dogodność dokumentacji

Zapewnienie odpowiedniego poziomu tych elementów wpłynie na wysoką satysfakcję klienta. Więcej informacji znajdzie Pani w książce Danuty Kempny.
Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp:Zapytanie dotyczące tematu pracy magisterskiej 16 lata 4 miesiąc temu #326

  • Aneska
  • Aneska Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Dziękuję za informacje. Jednak jeśli jest to firma transportowa to, co Pan rozumie poprzez np.: dostępność produktu? Rozumiem, że czas dostaw to okres od złożenia przez klienta zamówienie do momentu zdania towaru. Jeśli nie sprawi to Pany probelmu może Pan bardziej rozwinąć te podane wcześniej zagadnienia. Co proponuje Pan ująć w zagadnieniu reklamacje i badanie stysfakcji? Dziękuję za odpowiedź i za wszelki kłopot przepraszam.Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp:Zapytanie dotyczące tematu pracy magisterskiej 16 lata 4 miesiąc temu #327

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

dostępność produktów oznacza wielkość popytu, który może być natychmmiast zaspokojony przez dostawcę.
Faktycznie - w przypadku firmy transportowej ten element obsługi nie ma bezpośredniego zastosowania.

Szerzej zagadnienia te są omówione w literaturze, szczególnie w książce Danuty Kempny "Logistyczna obsługa klienta".
Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp:Zapytanie dotyczące tematu pracy magisterskiej 16 lata 4 miesiąc temu #329

  • Aneska
  • Aneska Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Mam prośbę, czy dałoby się sformułować temat dotyczący logistycznej obsługi klienta, ale przez firmę Schenker i odnoszący się do obsługi Mistrzostw Świta w piłce nożnej. Czy mógłby Pan jakieś propozycje tematowe przedstawić właśnie z wykorzystaniem tych materiałów?? Powiem szczerze, że mam istotny problem z wyborem tematu, a jeszcze większy ze zdobyciem materiałów. Poprzedni temat z obsługa klienta instytucjonalnego może być właśnie trudny do realizacji poprzez brak materiałów. Schenker twierdzi, że materiałów odnośnie tej obsługi mistrzostw ma spopro. Błagam o pomoc! O jakieś propozycje. To nawet już nie musi być tak logistyczna obsługa może być coś z transportem. Cokolwiek:) Dziękuję, Dziękuję.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp:Zapytanie dotyczące tematu pracy magisterskiej 16 lata 4 miesiąc temu #331

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

w takim razie sugeruję kontakt z działem PR firmy Schenker. Być może udostępnią Pani te materiały.
Może warto zbadać np.: Logistyczne podejście do problematyki transportu samochodowego w procesach zaopatrzenia materiałowego i dystrybucji towarów na przykładzie działań firmy Schenker związanych z organizacją Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 r.

Niezbędna jednak będzie opinia Pani promotora w tej kwestii.
Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.093 s.