Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Identyfikacja wpływu zasad logistycznych na procesy gospodarcze

Identyfikacja wpływu zasad logistycznych na procesy gospodarcze 16 lata 4 miesiąc temu #328

  • Gloria
  • Gloria Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Mam zadany temat do napisania i niestety nie umiem sobie z nim poradzić. Juz sama nie wiem czy Prof chodziło o zasady KAIZEN, KANBAN, JUST IN TIME, czy może o coś zupełnie innego!! Sprawa jest pilna jesli ktoś wie, proszę o pomoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp:Identyfikacja wpływu zasad logistycznych na procesy gospodarcze 16 lata 4 miesiąc temu #330

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

czy na pewno chodziło o taki temat pracy? Sformułowany jest tak ogólnikowo, że nie dziwię się, że nie wie Pani o co chodzi. Sugeruję ponowny kontakt z profesorem by dokładnie określił zadanie.
Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp:Identyfikacja wpływu zasad logistycznych na procesy gospodarcze 16 lata 4 miesiąc temu #334

  • Gloria
  • Gloria Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Temat jest faktycznie taki jak napisałam, zawiera się on jako jeden z pięciu podpunktów do tematu PODSTAWOWE ZASADY LOGISTYCZNE, KONSTRUŁOWANIE ŁAŃCUCHA LOGISTYCZNEGO. Przeglądam notatki i dalej nic nie mogę znaleźć. Znalazłam inf na temat tzw 7W i nie wiem czy to właśnie o nie tutaj chodzi, czy raczej powinnam skoncentrować się na KAIZEN, KANABAN, JUST IN TIME, METODZIE SSANIA i jaki ma to związek z procesami gospodarczymi?? Pomocy:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp:Identyfikacja wpływu zasad logistycznych na procesy gospodarcze 16 lata 4 miesiąc temu #336

  • Gloria
  • Gloria Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Chciałam jeszcze nadmienić, że temat "Identyfikacja wpływu zasad logistycznych na precesy gospodarcze", który znajduje się w temacie Podstawowe Zasady Logistyczne/Konstrułowanie Łańcucha Logistycznego, jest tematem, po wykładach Zasady Logistyczne jako determinaty efektywności procesów gospodarczyh, oraz Łańcuch Logistyczny, gdzie były poruszane takie aspekty jak:pojęcie zasady; podstawowe zasady logistyczne stosowane w Japonii; zasady logistyki i metody ich opracowania według J.H.Skinnera; podstawoe zasady nowoczesnej koncepcji logistyki wg. P.Blaika; zasady logistyki opracowane przez M.Wasylkę; zasady logistyki według J.A.Hutsona. Z tego co mi się wydaje to muszę opisać te zasady tylko oprócz tych o których już wspomniałam w pierwszym poście czyli KAIZEN, JUST IN TIME itd nie wiem nic o nazwiskach Skinner, Blaik, Wasylk, Hutson a to hyba równierz jest tu istotne. Prosze o pomoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp:Identyfikacja wpływu zasad logistycznych na procesy gospodarcze 16 lata 4 miesiąc temu #340

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Szanowna Pani,

temat chyba brzmi: PODSTAWOWE ZASADY LOGISTYCZNE, KONSTRUOWANIE ŁAŃCUCHA LOGISTYCZNEGO?
Według mnie faktycznie punktem wyjścia może być zasada 7W - czyli: właściwy towar, we właściwej ilości, właściwa jakość, we właściwym czasie, we właściwym miejscu, po właściwych kosztach, dla właściwego klienta.

Polecam lekturę książki Piotra Blaika "Logistyka. Koncepcja zintegrowanego zarządzania przedsiębiorstwem",
Warszawa 1996
lub Johna Coyle'a, Edwarda Bardiego, C. Johna Langleya,
Zarządzanie logistyczne, Warszawa 2002.

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.086 s.