Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Utrzymanie temperatury kontrolowanej w magazynie

Utrzymanie temperatury kontrolowanej w magazynie 5 lata 11 miesiąc temu #9013

  • MrCiekawy
  • MrCiekawy Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Cześć, mam dylemat. Dokupujemy powierzchnię magazynową i będziemy wynajmować drugi magazyn. Magazyny dzieli ściana w której wykujemy otwór do ruchu pieszego i wózków widłowych. W nowej części będzie temperatura kontrolowana do 18 stopni.
Czy zastosować w otworze bramę szybkobieżną, czy też zamontować paski z PCV. Chodzi o to żeby ciepłe powietrze nie przechodziło na klimatyzowaną halę i żeby wózki widłowe miały swobodę przemieszczania się. Brama wydaje się pewniejsza, ale cena jest dużo wyższa. Czy ktoś ma doświadczenie w wykorzystywaniu kurtyn z pasów PCV? Sprawdza się to? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Utrzymanie temperatury kontrolowanej w magazynie 5 lata 11 miesiąc temu #9014

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

trudno jest odpowiedzieć na to pytanie na znając różnicy temperatur pomiędzy tymi magazynami.
Ale na pewno rozwiązanie z bramą szybkobieżną jest pewniejsze i bardziej szczelne. W zasadzie należy się zastanowić jaką formę otwierania zastosować, żeby nie ograniczać ruchu wózków, a nie czy stosować samą bramę.
Co do kurtyn - ich szczelność jest stosunkowo niska, zwłaszcza po długotrwałym użytkowaniu, w przypadku dużego natężenia ruchu pasy ulegają uszkodzeniom, dodatkowo zmniejszając szczelność przegrody.

Pozdrawiam
Wiktor Żuchowski
Instytut Logistyki i Magazynowania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Utrzymanie temperatury kontrolowanej w magazynie 5 lata 10 miesiąc temu #9079

  • Marchewa
  • Marchewa Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
Może dobrym pomysłem byłaby kurtyna powietrzna. Ja planuję taką zamontować w magazynie u siebie. Producenci zapewniają że bariera wytwarzana przez taką kurtynę sprawnie utrzyma temperaturę w magazynie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.089 s.