Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Indeksy na FV i WZ

Indeksy na FV i WZ 4 lata 5 miesiąc temu #9821

  • Zbyszek85
  • Zbyszek85 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Dzień dobry,

Pracuję w firmie zajmującej się produkcją stolarki drzwiowej oraz okiennej.
Używamy w firmie programu Symfonia.
Firma produkuje stolarkę głównie pod duże inwestycje.
Zlecenia od strony magazynowej są rozliczane pod koniec każdego miesiąca.
Zamówienia na materiał do produkcji jest zamawiany na bieżąco 1:1 pod konkretne zlecenie.
Faktura często jest wystawiona zanim ja przyjąłem zamówiony materiał na stan magazynowy (często okna też już są wyprodukowane).
Pod koniec miesiąca dostaję maila z działu handlowego na które zlecenia są już wystawione faktury, robię wtedy z datą wcześniejszą wydanie na produkcję z magazynu materiałów, następnie przyjęcie wyrobu gotowego, oraz generuje dokument WZ.
Przy przyjęciu wyrobu gotowego tworzę indeks Stolarka okienna zlec.XXX
Faktura również jest wystawiana z jedną pozycją np. Stolarka okienna aluminiowa kontrakt\zlecenie nr.XXX
Moje pytanie brzmi czy jest obowiązek trzymania się tego samego indeksu na fakturze i dokumencie WZ?
Dodam, że WZ systemowa nigdy nie idzie z transportem, jest robiona WZ ręczna z wyszczególnionymi pozycjami ( wyrób gotowy często jedzie na budowę zanim ja otrzymam fakturę za materiał który muszę wydać na produkcję)
WZ generuję tylko po to, żeby zejść ze stanu magazynowego z wyrobem gotowym.
Każde zlecenie ma swój niepowtarzalny numer który jest zawarty w indeksie na FV i WZ, lecz nazwa pozycji jest opisywana inaczej przez dział handlowy, a inaczej przez magazyn.

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Indeksy na FV i WZ 4 lata 4 miesiąc temu #9841

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,


myślę, że taki dylemat powinien Pan rozstrzygnąć z główną księgową w Pana firmie, ewentualnie z biurem rachunkowym obsługującym Waszą firmę.

Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem skrótowy opis procesów zachodzących w Pana firmie.
Dokument WZ jest dowodem magazynowym dokumentującym wydanie materiałów bądź towarów na zewnątrz, więc chyba lepiej by było, aby WZ było wystawiane w momencie wydania towaru z magazynu?
Ale skoro jest to wydanie jako materiał do produkcji, to może lepiej dokumentować to jako RW - rozchód wewnętrzny - czyli rozchód podzespołów potrzebnych do produkcji innych produktów?

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.088 s.