Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Praca inżynierska - Konstrukcje aut i ADR

Praca inżynierska - Konstrukcje aut i ADR 3 lata 11 miesiąc temu #10115

  • Kruszec
  • Kruszec Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Cześć wszystkim,

Przejrzałem kilkanaście podstron w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ale niestety nigdzie jej nie znalazłem więc stworzyłem nowy temat. Temat pracy inżynierskiej brzmi: Konstrukcje aut ciężarowych przeznaczonych do przewozu towarów niebezpiecznych.

Zebrałem dość solidną literaturę potrzebną mi do podjęcia tematu (spis niżej) lecz nigdzie nie mogę znaleźć literatury, która pomoże mi opisać konstrukcję aut ciężarowych. Czy znacie może jakieś pozycje warte uwagi, bądź w sumie cokolwiek o konstrukcjach aut ciężarowych? I dodatkowo jeszcze chciałem zapytać, czy znacie jeszcze jakieś pozycje w kontekście mojego tematu, które przydadzą mi się do napisania pracy. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

"Transport i spedycja" M. Stajniak
"Towary niebezpieczne w transporcie drogowym" Krzysztof Grzegorczyk
"Magazynowanie towarów niebezpiecznych, przemysłowych i spożywczych : praca zbiorowa " pod red. Andrzeja Korzeniowskiego.
"Gospodarowanie odpadami i substancjami niebezpiecznymi : praca zbiorowa."
"ADR 2007-2009 : transport samochodowy towarów niebezpiecznych" S. Zielińska
"Podręcznik spedytora" pod red. Danuty Marciniak-Neider i Janusza Neidera
"ADR w spedycji i magazynie : składowanie i przewóz materiałów niebezpiecznych" Andrzej Janczak
"Transport międzynarodowy" Janusz Neider.
"Organizacja i monitorowanie procesów transportowych" M.Stajniak
+ oczywiście konwencja ADR.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Praca inżynierska - Konstrukcje aut i ADR 3 lata 11 miesiąc temu #10131

  • Kruszec
  • Kruszec Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Halo, halo :) Czy mógłbym prosić kogoś o pomoc w powyższym temacie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Praca inżynierska - Konstrukcje aut i ADR 3 lata 11 miesiąc temu #10132

  • Szofer
  • Szofer Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
Ja z tej technicznej strony mam następujące książki:

- L.Prochowski, A. Żuchowski "Technika transportu ładunków" WKŁ
- L.Prochowski, A. Żuchowski "Samochody ciężarowe i autobusy" WKŁ

Jeżeli masz czas i ochotę to osobnych artykułów możesz szukać w czasopismach. Większość branżowych czasopism posiada już w tej chwili wersje elektroniczne. Ja przez wiele wiele lat prenumerowałem papierową oczywiście wersję "Samochody specjalne" - jak dla mnie najlepsze połączenie transportu, techniki, TSL. Aktualnie możesz nawet pobrać z ich strony wersje w formacie PDF do przejrzenia także....cierpliwy i kamień ugotuje pamiętaj :)
"Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Praca inżynierska - Konstrukcje aut i ADR 3 lata 11 miesiąc temu #10133

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

mam wrażenie, że zagadnienia związane z konstrukcją aut nie są raczej zbyt ściśle związane z logistyką? Literatura, którą Pan zgromadził, będzie użyteczna, ale raczej bardziej w przypadku innego sformułowania tematu pracy. Od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje konwencja ADR 2019, więc korzystanie z książki "ADR 2007-2009..." może nie zrobić dobrego wrażenia na recenzencie pracy.

Pojazdy przeznaczone do przewozu ładunków niebezpiecznych muszą spełniać przepisy zawarte w:
- umowie ADR część 9,
- Ustawie o przewozie materiałów niebezpiecznych,
- Ustawie Prawo o ruchu drogowym

Informacje na ten temat można też znaleźć na stronie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego.

Podstawowym źródłem informacji powinny więc być dla Pana wymienione powyżej przepisy prawa. W kwestiach konstrukcyjnych może też Pan szukać informacji w wydawnictwach Instytutu Transportu Samochodowego.

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.090 s.