Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ocenić Rolę magazynu w przedsiębiorstwie

Ocenić Rolę magazynu w przedsiębiorstwie 3 lata 11 miesiąc temu #10139

  • Daw2211
  • Daw2211 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witam

Piszę pracę dyplomową z obszaru logistyki i mam pewien problem, nie wiem jakie aspekty poruszyć w rozdziale dotyczącym oceny roli magazynu dla opisywanego przeze mnie przedsiębiorstwa,

Jest to przedsiębiorstwo dystrybucyjne, sklep internetowy + stacjonarny z własnym magazynem
Myślałem nad tym:

- analiza kosztów aktywności magazynowych i przedstawić ich udział w kosztach związanych z działalnością przedsiębiorstwa
- obliczyć jaki % wartości towaru posiadanego przez przedsiębiorstwo jest składowane na magazynie (przedsiębiorstwo posiada sklep stacjonarny oraz magazyn, znaczna część towaru przechowywana jest na magazynie )
- mógłbym przeprowadzić analizę według metody ABC i odnieść ją w jakiś sposób do poprzednich rozważań, jeśli jest sens

Może istnieją jakieś inne metody badawcze albo analizy które warto by było umieścić w ocenie roli magazynu dla badanego przeze mnie przedsiębiorstwa, bardzo proszę o rady :)
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez Daw2211.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ocenić Rolę magazynu w przedsiębiorstwie 3 lata 10 miesiąc temu #10152

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

wg mnie kwestie tego typu powinien Pan przede wszystkim uzgodnić z promotorem. Kolejną ważną kwestią, na którą powinien Pan zwrócić uwagę, będzie zakres informacji, jakie uda się Panu pozyskać w wybranym przedsiębiorstwie. Dopiero na podstawie pozyskanych danych będzie Pan przecież w stanie przeprowadzić jakiekolwiek analizy. Co jeszcze ważne, powinien Pan także zwrócić uwagę na tytuł swojej pracy i dostosować do niego treść pracy, zakres badań itp.

Życzę powodzenia i pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.086 s.