Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Praca inżynierska

Praca inżynierska 3 lata 8 miesiąc temu #10209

  • wiśnia96
  • wiśnia96 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witam,
Piszę pracę inżynierską, w której mam wykonać projekt koncepcyjny regału magazynowego z wykorzystaniem kompozytów.
Swoją pracę jak na razie oparłam na następującej literaturze:
- 1. Jonak J., Nieoczym A.: Logistyka w obszarze produkcji i magazynowania,
- 2. Wojciechowski A., Wojciechowski Ł., Kosmatka T.: Infrastruktura magazynowa i transportowa
Pisząc pierwszy rozdział pracy skupiłam się na opisaniu różnego rodzaju regałów magazynowych. w ostatnim podrozdziale chciałam opisać proces produkcyjny regałów, normy które muszą zostać spełnione i zrobić zestawienie z czego dokładnie produkowane są regały magazynowe. Chodzi mi o w miarę dokładne rozpisanie materiałów z jakich produkowane są poszczególne elementy, aby móc w swoim projekcie w miarę możliwości zastąpić je kompozytami. Niestety nie udało mi się nigdzie na taki spis trafić. Czy mógłby mi koś pomóc w tej kwestii??
Dodatkowo nadmienię, że rozdział 2 już jest częściowo napisany i w nim wykorzystuję szerszą literaturę m.in. Bezowski, A., 2002. Degradacja mechaniczna kompozytów polimerowych,
Chatys, R., 2013. Analiza statystyczna parametrów wytrzymałościowych w procesie zniszczenia kompozytów włóknistych z wykorzystaniem procesu Markowa, Monografia M52,
Fejdyś, M., Łandwijt, M., 2010 Włókna techniczne wzmacniające materiały kompozytowe,
Kaczmar, J. W., Pach, J., Kozłowski, R., 2006 Wykorzystanie włókien naturalnych jako napełniaczy kompozytów polimerowych,
Królikowski, W., 2017. Polimerowe kompozyty konstrukcyjne,
Za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuję
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Praca inżynierska 3 lata 8 miesiąc temu #10220

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

wg mnie niezłym źródłem informacji mogą być normy. Warto się zapoznać z treścią np. następujących norm:
(dostępne są w sklepie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego).

PN-EN 15512:2011 Stalowe statyczne systemy składowania - Regały paletowe o zmiennej konfiguracji - Zasady projektowania konstrukcji.

Określono w niej wymagania dotyczące projektowania konstrukcji wszystkich rodzajów systemów regałów paletowych z belkami nośnymi o zmiennej konfiguracji, wykonywanych z elementów stalowych, służących do składowania towarów w formie ładunków jednostkowych, obciążonych głównie statycznie.

Ponadto:
PN-M-78321:1988 - Regały magazynowe wolno stojące - Wymagania i badania
PN-M-78322:1989 - Urządzenia magazynowe do składowania -- Regały magazynowe - Parametry podstawowe

Warto także przejrzeć artykuły na tematy związane z regałami, zindeksowane przez Google Scholar.

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wiśnia96
Czas generowania strony: 0.086 s.