logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Słownik logistyczny

Szukaj w słowniku
manipulacje związane z przyjmowaniem

inward handling

Operacje fizyczne i czynności administracyjne przeprowadzane w związku z przyjmowaniem przychodzących towarów do momentu, w którym towary te znajdą się w zaplanowanym miejscu (tzn. na terenie przyjęcia/ekspedycji albo na terenie magazynu).
manipulacje związane z wydawaniem

outward handling, handling out

Operacje fizyczne i czynności administracyjne przeprowadzane na towarach wychodzących od momentu, w którym można rozpocząć czynności ekspedycyjne do momentu faktycznego wywozu towarów z terenu firmy.
manipulowanie materiałami

material handling

W logistyce - funkcje fizyczne dotyczące zmiany położenia materiałów w przepływie od momentu ich przyjęcia do momentu wydania w obrębie określonego obiektu, obejmujące przyjęcie, transport wewnętrzny, składowanie, pakowanie, rozdział, wydanie.
przemieszczanie materiałów

material handling

Ogół czynności związanych z załadunkiem, wyładunkiem, rozmieszczaniem i manipulowaniem materiałami oraz ich ruchem w procesie produkcyjnym.
znaki manipulacyjne na opakowaniu

packaging mark-handling

Znaki wskazujące na określony sposób obchodzenia się z opakowaniem transportowym z zawartością w czasie manipulacji związanych z magazynowaniem i transportem (np. chronić przed wilgocią, tu otwierać, produkty szybko psujące się itp.).

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj