logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Słownik logistyczny

Szukaj w słowniku
jakość druku

print quality

Stopień, w jakim wydrukowany symbol kodu kreskowego spełnia obowiązujące go wy­magania, dotyczące wymiarów, współczynnika odbicia, nierówności krawędzi, plamek, luk itp., wpływające na działanie skanera. Zob. weryfikacja.
zarządzanie przez jakość

Total Quality Management

Długofalowa i kompleksowa koncepcja zmierzająca do stałego zapewnienia i ciągłej poprawy jakości wyrobów i usług świadczonych przez dane przedsiębiorstwo na korzystnym poziomie kosztów.
TQM
Zob. zarządzanie przez jakość
TQM

Total Quality Management

Zob. zarządzanie przez jakość
certyfikat kontrolny towarów

goods control certificate

Dokument wystawiony przez uprawniony organ, potwierdzający jakość opisanych w nim towarów, zgodnych z normami krajowymi lub międzynarodowymi albo odpowiadający przepisom kraju importującego, ewentualnie warunkom zawartym w kontrakcie.
pozycja konkurencyjna

competitive position

Pozycja zajmowana przez firmę w stosunku do firm, które w odniesieniu do pewnego produktu są na danym rynku dla niej konkurencyjne. Czynniki znaczące obejmują dostępność produktu, jego cenę, jakość, obsługę, czas dostaw, dyscyplinę dostaw, operatywność organizacji sprzedaży i nazwę firmy.
strategiczne relacje z dostawcami

strategic management of suppliers

Sposób organizacji współpracy z dostawcami, przy którym stają się oni głównymi podmiotami odpowiedzialnymi za jakość, koszty i rozwój techniczny dostarczanych komponentów. Oparty jest na długoterminowej współpracy i obopólnych korzyściach. Celem jego jest wytwarzanie produktów/dostarczanie usług o coraz to wyższej jakości, niższych kosztach i częstsze oferowanie nowych produktów/usług.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj