logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

WYDAWCA            PARTNER PORTALU

A+ A A-
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Praca magisterska + pytanie o transport i spedycje

Praca magisterska + pytanie o transport i spedycje 1 rok 4 miesiąc temu #8770

Witam, zamierzam napisać pracę na temat Transportu Intermodalnego w Polsce, jednak potrzebuję kilku wskazówek:

1. Temat pracy musi uwzględniać jakiś problem dotyczące transportu intermodlanego. Wiem, że jest to intensywnie rozwijająca się dziedzina w naszym kraju dlatego chciałbym poruszyć jakiś ważny problem dotyczący rozwoju tego rodzaju transportu w Polsce. Myślałem o przepustowości sieci intermodalanych czy tez ich organizacji, a także o np. zagadnieniu sieci kolejowych. Chętnie wysłucham innych propozycji dotyczących tematu pracy.

2. Potrzebna jest mi także bibliografia. Rozeznałem się trochę w tym temacie i udało mi się znaleźć kilkanaście pozycji, jednak bardzo chętnie przyjmę jakieś propozycję.

To na razie wszystko o pracy magisterskiej. Teraz chciałbym zapytać o najlepszą i najbardziej merytoryczną literaturę dotyczącą transportu i spedycji. Chodzi mi o książki które najlepiej przybliżają pracę spedytora i zagadnienia i pojęcia jakimi spedytor musi posługiwać się na co dzień.

Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca magisterska + pytanie o transport i spedycje 1 rok 3 miesiąc temu #8853

• Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 164
  • Oklaski: 144
Witam,

wg mnie temat i zawartość pracy magisterskiej powinien Pan uzgodnić przede wszystkim z promotorem. Wydaje mi się jednak, że warto zapoznać się z literaturą przedmiotu i artykułami na ten temat. To powinno ułatwić wybór problematyki, którą zechce Pan przeanalizować w swojej pracy.
Warto zajrzeć np. do następujących książek:
- M. Jacyna, D. Pyza, R. Jachimowski, Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych, Warszawa 2017,
- Przewozy intermodalne, pod red. W. Rydzkowskiego, ILIM, Poznań 2015,
- Technologie transportowe, pod red. L. Mindura, Radom 2014,
- Bryliński M., Mindur L. i in., Tiry na tory. Towary na kolej, Łódź 2010,
- Zielaskiewicz H., Transport intermodalny na rynku usług przewozowych, Radom 2010,
- S. Kwaśniowski, T. Nowakowski, M. Zając, Transport intermodalny w sieciach logistycznych, Wrocław 2008,
- Neider J., Marciniak-Neider D., Transport intermodalny, Warszawa 1997;

Odnośnie transportu i spedycji wartościowych informacji powinny dostarczyć np. następujące książki:
- Andrzejczyk P., Koliński A., Foltyński M., Hajdul M., Stajniak M., Organizacja i monitorowanie procesów transportowych, Poznań 2015,
- Marciniak-Neider D., Neider J., Podręcznik spedytora, Gdynia 2003,
- Neider J., Transport międzynarodowy, wyd. II, Warszawa 2012,
- Załoga E., Milewski D., Spedycja. Procesy i usługi, Szczecin 2004,
- Stajniak M., Hajdul M., Foltyński M., Krupa A., Transport i spedycja, Poznań 2007.

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.117 s.

Z ostatniej chwili

• 1
  • 2
  • 3

Mostostal Pomorze z nowym magazynem na Wyspie Ostrów

Mostostal Pomorze z nowym magazynem na Wyspie Ostrów

Firma Mostostal Pomorze, wyspecjalizowany wykonawca robót w branży konstrukcji stalowych, wynajęła ponad 1500 m kw....

Szybsze opłacanie faktur celnych z DHL Express

Szybsze opłacanie faktur celnych z DHL Express

Jednym z celów DHL Express jest upraszczanie handlu międzynarodowego, dlatego firma wdrożyła kolejną innowację dla...

Po raz siódmy wezmą się za elektrośmieci

Po raz siódmy wezmą się za elektrośmieci

Od 27 maja do 14 czerwca br. dziesięć firm z branży nieruchomości komercyjnych przeprowadzi zbiórkę...

Statystyki forum

• Łącznie użytkowników: 15.06k
  • Najnowszy użytkownik: amanti83
  • Łącznie postów: 8402
  • Łącznie wątków: 3173
  • Łącznie Sekcji: 2
  • Łącznie Kategorii: 12
  • Otwartych Dzisiaj: 0
  • Otwartych Wczoraj: 0
  • Odpowiedzi Dzisiaj: 0
  • Odpowiedzi Wczoraj: 3

Instytut Logistyki i Magazynowania