logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

WYDAWCA            PARTNER PORTALU

A+ A A-
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: export do Mołdawii

export do Mołdawii 2 lata 2 miesiąc temu #8398

dzień dobry,

proszę o podpowiedź i podanie konkretnych zapisów obowiązujących w exporcie do Mołdawii, chodzi o opakowania drewniane. Czy towar, który wysyłamy musi być koniecznie na atestowanych paletach euro, albo w standardzie ISPM15? /ew. plastikowych?
Nie mogę doszukać się jednoznacznych zapisów, nas regionalny PIORiN wysyłał by wszędzie i wszystko na plastikach, więc odpowiedzi od nich nie traktuję zbyt serio, bo rok temu wysyłaliśmy towar do Turkmenistanu i też się upierali, że nie ma szans, żeby wjechał na drewnianych jednorazowych, a wjechał i to bez najmniejszego problemu.
a jak jest w przypadku Mołdawii? Mamy gdzieś konkretne regulacje?

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam,
,Marta
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: export do Mołdawii 2 lata 2 miesiąc temu #8399

• Vojtek
  • Vojtek Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Witam,

Proszę sprawdzić tekst jednolity ustawodawstwa Mołdawii, a konkretnie Kodeks Celny Republiki Mołdawii. Być może tam pojawi się jakaś informacja odnośnie nośników paletowych. Proponuję również posiłkować się ustawami dotyczącymi produktu, który chce Pani dystrybuować - np. dla importu farmaceutyków odpowiednim źródłem wiedzy będzie Mołdawski odpowiednik naszego Ministerstwa Zdrowia.

Dla ułatwienia wklejam link do Kodeksu Celnego i legislacji:
www.customs.gov.md/ro/content/legisla%C5%A3ia-vamal%C4%83

PS.
Sam kiedyś natknąłem się na specyficzne wymagania naszych wschodnich sąsiadów pod kątem nośników paletowych (branża farmaceutyczna) np. celnik Ukraiński jest bardzo wyczulony na palety inne niż EURO, a w Rosji wystarczy paleta fumigowana.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem. Proszę dać znać jak poszły poszukiwania.

Pozdrawiam,
WP

Odp: export do Mołdawii 2 lata 2 miesiąc temu #8404

• Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 165
  • Oklaski: 144
Witam,

wg informacji udostępnianych przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Mołdawii nie ma na liście państw, które wymagają stosowania Standardu ISPM nr 15 w imporcie drewnianego materiału opakowaniowego.
Szereg aktów prawnych jest dostępnych na stronie www PIORiN-u.

Myślę, że pomocy w udzieleniu odpowiedzi na to pytanie można też spróbować szukać w Instytucie Technologii Drewna w Poznaniu, który m.in. prowadzi oraz nadzoruje rejestr zakładów, które produkują palety i spełniają ustalone wymagania.

Pozdrawiam
ŁP
Czas generowania strony: 0.146 s.

Z ostatniej chwili

• 1
  • 2
  • 3

Koleje Dolnośląskie pojadą do Pragi

Koleje Dolnośląskie pojadą do Pragi

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy 9 grudnia 2019 r. uruchomione zostanie bezpośrednie...

Poczta Polska wybrała auta elektryczne

Poczta Polska wybrała auta elektryczne

Pracownicy Poczty Polskiej będą wkrótce doręczać paczki przy pomocy Nissanów e-NV200, elektrycznych samochodów dostawczych, które...

Unia Europejska nie przygotuje przedsiębiorców na brexit

Unia Europejska nie przygotuje przedsiębiorców na brexit

138 milionów funtów będzie kosztować kampania informacyjna, która ma pomóc między innymi przedsiębiorcom przygotować się...

Ogłoszenia

Statystyki forum

• Łącznie użytkowników: 15.1k
  • Najnowszy użytkownik: Pawel74
  • Łącznie postów: 8454
  • Łącznie wątków: 3195
  • Łącznie Sekcji: 2
  • Łącznie Kategorii: 12
  • Otwartych Dzisiaj: 1
  • Otwartych Wczoraj: 0
  • Odpowiedzi Dzisiaj: 0
  • Odpowiedzi Wczoraj: 0