logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

WYDAWCA            PARTNER PORTALU

A+ A A-
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pomoc przy odpowiedzi na pytanie podczas obrony.

Pomoc przy odpowiedzi na pytanie podczas obrony. 1 miesiąc 2 godzin temu #9689

• kamo1312
  • kamo1312 Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Witam, pisałem pracę licencjacką na temat: Przewóz materiałów niebezpiecznych transportem drogowym na terenie Polski. Do obrony dostałem pytanie: Proszę omówić jak regulacje prawne i wymogi dotyczące materiałów niebezpiecznych wpływają na realizacje procesów transportowych i logistycznych?
Moja prośba, czy mógłby ktoś wskazać, co powinienem zawrzeć w swojej odpowiedzi ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc przy odpowiedzi na pytanie podczas obrony. 4 tygodni 1 dzień temu #9690

• Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 165
  • Oklaski: 144
Witam,

wg mnie należy zwrócić przede wszystkim uwagę na umowę europejską dotyczącą międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych czyli ADR. Przepisy umowy są nowelizowane w cyklu dwuletnim - uaktualniona oficjalna polska wersja jest ogłaszana w Dzienniku Ustaw. Obecnie obowiązuje Umowa ADR 2019.
Bardzo ważnym aktem prawnym jest także Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych [z późn. zm.]. Warto także mieć na uwadze Dyrektywę 2008/68/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie transportu lądowego towarów oraz Dyrektywę Rady 95/50/WE z dnia 6 października 1995 r. w sprawie ujednoliconych procedur kontroli drogowego transportu towarów niebezpiecznych.

Kompletne zestawienie przepisów (wraz z odsyłaczami) jest udostępnione na stronie www Ministerstwa Infrastruktury.

Życzę powodzenia i pozdrawiam
ŁP

Pomoc przy odpowiedzi na pytanie podczas obrony. 4 tygodni 1 dzień temu #9691

• kamo1312
  • kamo1312 Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Dopytywałem się recenzenta o te pytanie i powiedział mi, żebym raczej skupił się jak te ustawy wpływają na sam proces transportu, czyli odpowiednie opakowanie, odpowiedni środek transportu itp. I właśnie w tym kontekście chciałem się dopytać, co jeszcze regulują te ustawy w procesie transportu?

Pomoc przy odpowiedzi na pytanie podczas obrony. 3 tygodni 6 dni temu #9692

• Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 165
  • Oklaski: 144
Witam,

co prawda nie znam zawartości Pana pracy licencjackiej, ale mam wrażenie, że znajomość przynajmniej podstaw regulacji prawnych w zakresie przewozów materiałów niebezpiecznych jest niezbędna przy pisaniu takiej pracy. Warto się zapoznać z tymi przepisami, chociażby pod kątem obrony pracy dyplomowej. Może się przecież zdarzyć, że zostaną Panu zadane kolejne lub uzupełniające pytania.
Już spis treści Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR) podpowiada zakres regulacji.
I tak można tam m.in. znaleźć:
- Obowiązki uczestników przewozu w zakresie bezpieczeństwa,
- Wymagania ogólne dotyczące materiału promieniotwórczego,
- Ograniczenia w transporcie wprowadzane przez właściwe władze,
- Przepisy ogólne,
- Przepisy szczególne dotyczące różnych klas,
- Przepisy dotyczące stosowania opakowań i cystern,
- Procedury nadawcze, czyli m.in. oznakowanie i umieszczanie nalepek ostrzegawczych,
- Wymagania dotyczące konstrukcji i badania opakowań,
- Przepisy dotyczące warunków przewozu, załadunku, rozładunku oraz manipulowania ładunkiem,
- Przepisy dotyczące środków transportu i operacji transportowych,
- Wymagania dotyczące załogi pojazdu, wyposażenia, postępowania i dokumentacji,
- Wymagania dotyczące konstrukcji i dopuszczenia pojazdów.

Ustawa o przewozie towarów niebezpiecznych określa i precyzuje zasady prowadzenia działalności w zakresie krajowego i międzynarodowego przewozu drogowego, koleją i żeglugą śródlądową towarów niebezpiecznych oraz organy i jednostki realizujące zadania związane z tym przewozem.
Pana będą interesowały w tym przypadku głównie przepisy dotyczące przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.

Każde przedsiębiorstwo, którego działalność jest związana z przewozem towarów niebezpiecznych albo z pakowaniem, załadunkiem lub rozładunkiem, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych.

Oprócz zapoznania się z przepisami zachęcam do lektury literatury związanej z tymi zagadnieniami, np. z książką:
- M. Bielecki, A. Nieśpiałowski, ADR od A do Z nie tylko dla kierowców, Warszawa 2017.

Pozdrawiam
ŁP
Czas generowania strony: 0.109 s.

Z ostatniej chwili

• 1
  • 2
  • 3

Pouch Logistic drugim najemcą w Ideal Idea City Park

Pouch Logistic drugim najemcą w Ideal Idea City Park

Trwa intensywna komercjalizacja wznoszonego obecnie kompleksu magazynowo-biurowego City Park w Raszynie tuż za administracyjną granicą...

Panattoni Park Lublin II na finiszu

Panattoni Park Lublin II na finiszu

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, inwestuje na Wschodzie Polski. Deweloper stworzył już...

DB Schenker zwiększa bezpieczeństwo

DB Schenker zwiększa bezpieczeństwo

DB Schenker planuje, za pomocą innowacyjnego systemu, przyspieszyć proces szkolenia kierowców wózków widłowych i poprawić...

Ogłoszenia

Statystyki forum

• Łącznie użytkowników: 15.09k
  • Najnowszy użytkownik: GWARE
  • Łącznie postów: 8439
  • Łącznie wątków: 3192
  • Łącznie Sekcji: 2
  • Łącznie Kategorii: 12
  • Otwartych Dzisiaj: 0
  • Otwartych Wczoraj: 0
  • Odpowiedzi Dzisiaj: 0
  • Odpowiedzi Wczoraj: 0