logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

IFS i Saab podpisały umowę o partnerstwie strategicznym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Saab podpisała umowę o partnerstwie strategicznym, w ramach której rozwiązanie IFS Applications stanie się częścią oferty wsparcia technicznego realizowanego przez firmę. Pierwszy duży kontrakt zawarty w ramach współpracy partnerskiej dotyczy kompleksowego wsparcia informatycznego dla obsługi technicznej systemu lotniczego samolotu szkoleniowo-bojowego SK60.

W ramach zawartej umowy, dział wsparcia technicznego Saab, oprócz wykorzystania systemu IFS Applications dla potrzeb wewnętrznych, zaoferuje swoim klientom różnorodne modele biznesowe obejmujące usługi związane z informatyką i zarządzeniem informacją. Dzięki temu firma Saab, pełniąc rolę integratora wsparcia technicznego będzie mogła, we współpracy z IFS, wdrażać odpowiednie rozwiązania u klientów, świadczyć usługi jako dostawca aplikacji oraz zarządzać procesami przy wykorzystaniu swoich własnych systemów wewnętrznych.

Klienci działający w sektorach lotnictwa cywilnego, bezpieczeństwa i obrony coraz częściej wymagają kompleksowych rozwiązań obejmujących obsługę techniczną, naprawy i remonty (MRO) w całym cyklu eksploatacji produktu. Przykładem jest tutaj kontrakt o wartości 900 milionów koron szwedzkich, w ramach którego Saab, jako dostawca, jest odpowiedzialny za zabezpieczenie logistyczne, w tym obsługę techniczną wszystkich samolotów SK 60 służących w Szwedzkich Siłach Zbrojnych. Ponadto firma Saab ma za zadanie zagwarantować pełna gotowość techniczną tych samolotów.

- Rozważamy szereg możliwości współpracy z władzami wojskowymi i cywilnymi, jak również pracujemy nad określeniem ram współpracy z IFS tak, aby połączyć nasze działania w zakresie rozwoju, sprzedaży i marketingu. Według naszych szacunków wartość rynku dla usług i produktów związanych ze wsparciem technicznym, naprawami i remontami w ciągu następnych 10 lat wyniesie od 1,6 - 3 miliardów koron szwedzkich - mówi Göran Kristoffersson, dyrektor ds. rozwoju w Saab Aerotech.

Najprostsza forma usług wsparcia technicznego, świadczonych przez firmy zewnętrzne to umowa zawierana w ramach tzw. umowy PBL (Performance Based Logistics). W Szwecji często używany jest termin Partnerstwo Publiczno-Prywatne (PPP).
- To pierwszy duży projekt w ramach Partnerstwa Publiczno Prywatnego z udziałem szwedzkiego sektora obronnego, w którym uczestniczymy. Nad podobnymi rozwiązaniami współpracujemy już od dawna z siłami zbrojnymi Wielkiej Brytanii i USA. Teraz we współpracy z firmą Saab możemy zaoferować sprawdzone rozwiązania, które będą mogły być wykorzystywane w przyszłych przedsięwzięciach typu PPP w Szwecji. Oferowane przez nas rozwiązania przyczyniają się do poprawy wydajności pracy i oszczędności - powiedział Glenn Arnesen, dyrektor zarządzający IFS Scandinavia.
 
Rozwiązanie IFS Applications dla lotnictwa i sektora obrony składa się ze standardowych modułów wspierających kompleksową obsługę techniczną, naprawy i remonty (MRO) oraz zarządzanie flotą w strukturach obronnych. System IFS Applications dla sektora obrony został zaprojektowany tak, aby spełniać indywidualne wymagania wynikające z prowadzenia obsługi technicznej, napraw i remontów (MRO) oraz usprawniać zarządzanie flotą i łańcuchem dostaw.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj