logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Transgraniczny handel elektroniczny najszybciej rozwijającym się obszarem handlu detalicznego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express, światowy lider w międzynarodowym transporcie ekspresowym, opublikował wyniki badań podkreślające znaczenie szans rozwojowych dla sprzedawców detalicznych i producentów związanych z oferowaniem produktów w sieci na skalę międzynarodową. Raport zatytułowany "The 21st Century Spice Trade: Przewodnik po możliwościach transgranicznego handlu elektronicznego" analizuje szczegółowo rynki i produkty, które oferują najwyższy potencjał wzrostu, motywacje i preferencje klientów dokonujących międzynarodowych zakupów w sieci oraz czynniki prowadzące do sukcesu dla sprzedawców internetowych, którzy pragną rozszerzyć działalność na rynki zagraniczne. Koncentruje się w szczególności na szansach związanych z oferowaniem produktów i usług klasy premium, o wyższej wartości koszyka, wyjaśniającej znacząco większy udział zamówień w ramach transakcji transgranicznych.   

   Raport ujawnia, że transgraniczny handel elektroniczny oferuje łączne wskaźniki wzrostu niedostępne na większości rynków detalicznych: przewiduje się, że wolumeny międzynarodowego handlu detalicznego wzrastać będą o 25% rocznie między 2015 r. a 2020 r. (z 300 mld USD do 900 mld USD) - dwa razy szybciej niż krajowy handel elektroniczny. Sprzedawcy w sieci także zwiększają sprzedaż średnio o 10-15% po prostu poprzez rozszerzenie swojej oferty na klientów międzynarodowych. Dodatkowy wzrost wynika z włączenia do oferty usług klasy premium: sprzedawcy detaliczni i producenci, którzy uwzględnili opcję szybszej wysyłki w swoich sklepach internetowych rozwijali się średnio 1,6 razy szybciej niż inni gracze.

- Wysyłka transgraniczna jest dużo, dużo łatwiejsza niż wielu sprzedawców sądzi i każdego dnia widzimy pozytywny wpływ, jaki sprzedaż na rynkach międzynarodowych może mieć dla rozwoju działalności naszych klientów - powiedział Ken Allen, CEO, DHL Express. - Dostrzegamy także, że praktycznie każda kategoria produktów ma potencjał przejścia do klasy premium, zarówno poprzez rozwój wersji luksusowych wyższej jakości, jak i poprzez oferowanie wyższych poziomów jakości usług, które spełnią oczekiwania klientów mniej wrażliwych na cenę. Możliwości działania na skalę globalną i oferowania produktów klasy premium dotyczą wielu sprzedawców na wszystkich rynkach. Nasza światowa sieć doręczeń od drzwi do drzwi w określonym czasie zajmuje szczególne miejsce jako wsparcie dla sprzedawcy, który rozwija ofertę produktów premium lub po prostu szuka sposobu na dotarcie bezpośrednio do nowych rynków zagranicznych bez inwestowania środków w magazynowanie lub dystrybucję.

   Raport oparty jest przede wszystkim na badaniach i pogłębionych wywiadach przeprowadzonych przez przodującą firmę z branży doradztwa zarządczego, jak również ponad 1800 odpowiedzi na prawnie zastrzeżone badanie eksporterów przeprowadzone wśród sprzedawców detalicznych i producentów w sześciu krajach. Rzuca ono światło na ewolucję handlu elektronicznego, w której zarówno strona podaży, jak i strona popytu stają się coraz bardziej wyrafinowane. Producenci coraz częściej korzystają z handlu elektronicznego, przechodząc do modeli sprzedaży bezpośredniej - omijając „pośrednika” i oferując swoje produkty w sieci klientowi końcowemu - i spodziewają się osiągnąć wzrost o 30% szybszy w zakresie transgranicznego handlu elektronicznego niż inne grupy sprzedawców. Klienci na wielu rynkach także stają się bardziej zorientowani, podając dostępność produktów i zaufanie, jak również atrakcyjne oferty, jako czynniki motywujące do dokonywania zakupów u zagranicznych sprzedawców poprzez Internet.
   Główne wyzwania podkreślane przez klientów dokonujących zakupów transgranicznych związane są z logistyką, zaufaniem, ceną i doświadczeniem klienta. Równocześnie sprzedawcy internetowi mogą podjąć szereg stosunkowo prostych kroków, aby rozpoznać, rozwijać i obsługiwać zamówienia z zagranicy. Raport zaznacza, że trend związany z handlem elektronicznym dał początek nowemu ekosystemowi podmiotów usprawniających i gotowych rozwiązań (takich jak podmioty obsługujące płatności czy programy, które lokalizują miejsce zakupu na stronie dla odwiedzającego), pomagające sprzedawcom w dostosowaniu swojej oferty do świata cyfrowego i do prowadzenia transakcji z klientami na zagranicznych rynkach. Światowi partnerzy logistyczni mogą zapewnić wsparcie w zakresie identyfikowania właściwych kompromisów między scentralizowanym i lokalnym magazynowaniem oraz wypełnianiem równocześnie szybkich oraz godnych zaufania i elastycznych metod dostawy, mogą być istotnym narzędziem w przekształcaniu zainteresowania w długoterminową lojalność klienta.

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 luty 2017 15:15

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj