logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wyższa Szkoła Logistyki rozpoczęła piętnasty rok akademicki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 października, dla niemal 2500 studentów Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, oficjalnie rozpoczął się rok akademicki 2015/2016. Uroczyste Gaudeamus, już po raz piętnasty, zabrzmiało w murach pierwszej w Polsce uczelni logistycznej.

   Niemal tysiąc studentów pierwszego roku powitał w swym inauguracyjnym przemówieniu Rektor WSL prof. zw. dr. hab. Andrzej Korzeniowski dr h.c. Przyszłym logistykom życzył owocnego wykorzystania pięknego czasu studiów, wielu inspirujących doświadczeń oraz wiary w siebie i swoje możliwości. Podkreślił także istotne miejsce Wyższej Szkoły Logistyki na edukacyjnej mapie Polski, które uczelnia zajmuje już od 15 lat oraz nieustanne dążenie uczelni do podnoszenia jakości kształcenia i studiowania, wyrażone w wielu inwestycjach i działaniach podejmowanych wspólnie przez władze, pracowników i partnerów WSL.
   Oprócz szerokiego grona studentów, w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz poznańskich uczelni publicznych i niepublicznych, współpracujących z uczelnią instytucji gospodarczych i oświatowych. Inauguracja to święto uczelni, dlatego licznie obecni byli także profesorowie i pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz administracyjni Wyższej Szkoły Logistyki i Instytutu Logistyki i Magazynowania - założyciela i patrona merytorycznego WSL. 
   Wśród gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli przedsiębiorstw współpracujących z Wyższą Szkołą Logistyki. Jak co roku, honorowe miejsca zajęli prezesi i dyrektorzy firm, którzy wspólnie z WSL budują innowacyjne, praktyczne programy kształcenia i czuwają nad rozwojem kariery absolwentów WSL. W jubileuszowej uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele firm: PROMAG SA, DHL Express, Dachser, GLS, Panopa, Marathon International, Volkswagen Group Polska czy PKP Cargo.
   Rozwój kariery najzdolniejszych studentów WSL już od 10 lat wspiera firma Prologis, która każdego roku przyznaje nagrody pieniężne autorom wyróżniających się prac dyplomowych oraz absolwentom z najwyższą średnią ocen. Tym razem autorką najlepszej pracy inżynierskiej została Alicja Michałowska. W minionym roku akademickim obroniła tzw. podwójny dyplom. Najlepszą pracę magisterską napisał natomiast Kacper Szarmach. Nagrodę za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymał Piotr Kapturek, który ukończył studia ze średnią ocen 5,0.
   Podczas uroczystości inauguracyjnej wyróżniono także przedsiębiorstwa i osoby w znaczący sposób przyczyniające się do rozwoju praktycznego kształcenia w WSL, wzbogacające infrastrukturę czy realizujące innowacyjne formy współpracy z uczelnianą społecznością. W tym roku, z rąk Rektora WSL, Medal "Za zasługi dla rozwoju WSL" otrzymali: Paweł Włuka - kierownik marketingu STILL Polska, Paweł Wojciechowski - dyrektor ds. rozwoju PKN EPAL oraz firma General Logistics Systems Poland.
   Na zakończenie inauguracji, goście wysłuchali wykładu prof. zw. dr. hab. Włodzimierza Rydzkowskiego z Uniwersytetu Gdańskiego pt. "Transportowa rewolucja na Bałtyku - szansa dla regionu i kraju?", po którym w auli zabrzmiały uroczyście słowa Gaudeamus Igitur. 

Ostatnio zmieniany środa, 07 październik 2015 12:32

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj